wtorek 07 kwietnia 2020

Donata, Herminy, Rufina

reklama

55 bohaterów oddało ponad 24 litry krwi z SHDK Górnik

55 bohaterów oddało ponad 24 litry krwi z SHDK Górnik - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

Krew jest jednym z największych darów, jakie możemy podarować drugiemu człowiekowi. W piątek 6 września podczas zorganizowanej przez Klub SHDK RP Górnik kolejnej Wielkiej Akcji Poboru Krwi udało się zebrać ponad 24 litry tego bezcennego płynu.

Do akcji zorganizowanej przez klub SHDK RP Górnik zgłosiło się 60 osób, z czego zakwalifikowało się 55 dawców.  Akcja poboru krwi trwała dwie godziny od 9.00 do 11.00 a całość przeprowadzono w Hostelu Barbórka na ul. Legionów Polskich 9. Wśród bohaterów dzisiejszej akcji rozlosowano voucher na kolację w restauracji Staromiejska. Fundatorem nagrody był właściciel Restauracji Staromiejskiej Pan Dawid Rosiak. 

reklama

To nie pierwsza i nie ostatnia akcja aktywnie działającego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP Górnik. Od kiedy zamknięto turkowski oddział krwiodawstwa, honorowi dawcy często na własną rękę organizują akcję poboru tego cennego płynu. Klub SHDK Górnik organizuje po kilka poborów krwi w ciągu roku. Kolejna szansa dla wszystkich pełnoletnich i nie starszych niż 60 lat chętnych przyszłych krwiodawców już w 8 listopada  o czym z pewnością jeszcze przypomnimy.

Podczas akcji oddawania krwi można było również zostać potencjalnym dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych. 

Podobne artykuły

Oddali 30 litrów krwi w zbiórce Klubu SHDK RP...

Oddali 30 litrów krwi w zbiórce Klubu SHDK RP Górnik

4 kw.
Wielka akcja poboru krwi już w ten piątek....

Wielka akcja poboru krwi już w ten piątek. Przyłącz...

2 kw.
Oddaj krew w Domu Strażaka już 8 grudnia. Klub...

Oddaj krew w Domu Strażaka już 8 grudnia. Klub HDK...

29-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama