PRZEPRASZAMY - OSP Janiszew

wtorek 17 września 2019

Franciszka, Lamberty, Narcyza

reklama
Wzorek

55 bohaterów oddało ponad 24 litry krwi z SHDK Górnik

55 bohaterów oddało ponad 24 litry krwi z SHDK Górnik - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

Krew jest jednym z największych darów, jakie możemy podarować drugiemu człowiekowi. W piątek 6 września podczas zorganizowanej przez Klub SHDK RP Górnik kolejnej Wielkiej Akcji Poboru Krwi udało się zebrać ponad 24 litry tego bezcennego płynu.

Do akcji zorganizowanej przez klub SHDK RP Górnik zgłosiło się 60 osób, z czego zakwalifikowało się 55 dawców.  Akcja poboru krwi trwała dwie godziny od 9.00 do 11.00 a całość przeprowadzono w Hostelu Barbórka na ul. Legionów Polskich 9. Wśród bohaterów dzisiejszej akcji rozlosowano voucher na kolację w restauracji Staromiejska. Fundatorem nagrody był właściciel Restauracji Staromiejskiej Pan Dawid Rosiak. 

reklama

To nie pierwsza i nie ostatnia akcja aktywnie działającego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP Górnik. Od kiedy zamknięto turkowski oddział krwiodawstwa, honorowi dawcy często na własną rękę organizują akcję poboru tego cennego płynu. Klub SHDK Górnik organizuje po kilka poborów krwi w ciągu roku. Kolejna szansa dla wszystkich pełnoletnich i nie starszych niż 60 lat chętnych przyszłych krwiodawców już w 8 listopada  o czym z pewnością jeszcze przypomnimy.

Podczas akcji oddawania krwi można było również zostać potencjalnym dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych. 

Podobne artykuły

I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi. Dziś Wielka...

I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi. Dziś Wielka Akcja...

6 wrz.
Światowy Dzień Krwiodawcy w Turku

Światowy Dzień Krwiodawcy w Turku

14 czerw.
I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi

I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi

19 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama