poniedziałek 17 maja 2021

Brunony, Sławomira, Wery

8°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Start parkomatów w Turku od 4 maja

Start parkomatów w Turku od 4 maja - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

W uwagi na stan epidemiczny, termin uruchomienia parkomatów w strefie płatnego parkowania został przełożony na poniedziałek, 4 maja. Pamiętajmy jednak o zachowaniu odstępu między osobami stojącymi przy parkomacie. Powierzchnie dotykowe parkometru (klawiatura, kieszenie odbioru biletów i odbioru oraz wlotu monet), będą kilka razy dziennie dezynfekowane.

Jak informuje Urzad Miasta w Turku umowa z firmą, która zainstalowała i obsłuży parkomaty, zawarta została w lutym tego roku. Ponieważ kontrahent został wybrany w trybie prawa zamówień publicznych, nie ma już możliwości dalszego odwlekania uruchomienia strefy płatnego parkowania.
 
Od poniedziałku, 4 maja każdy parkujący w strefie płatnego parkowania będzie musiał w jednym z parkomatów zlokalizowanych w strefie, wykupić bilet parkingowy. Opłaty za parkowanie wynoszą: 1 zł za pół godziny i 2 zł za godzinę. Każdy wykupując bilet będzie musiał podać numer rejestracyjny pojazdu i czas parkowania. Bilet obowiązkowo trzeba będzie umieścić za przednią szybą w takim miejscu, aby z łatwością mogła odczytać go obsługa parkingu. Poniżej pokazujemy instrukcję obsługi parkomatu.

reklama

Bilet parkingowy można kupić także za pomocą aplikacji APCOA Flow, którą można pobrać w Google Sklep Play oraz App Store. Wówczas nie trzeba już drukować w parkomacie żadnego biletu, ani umieszczać go za szybą.

reklama

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

30-06-2020
Parkomaty w Turku ruszą dopiero 1 kwietnia....

Parkomaty w Turku ruszą dopiero 1 kwietnia. Zobacz...

16-03-2020
Rewolucja w parkowaniu. Nadchodzi era...

Rewolucja w parkowaniu. Nadchodzi era parkomatów i...

11-02-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama