środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turek. Upamiętnili 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej

Turek. Upamiętnili 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej
 

Dzień 1 września to nie tylko chwila powrotu młodzieży do szkół. To również czas, który w sposób szczególny każe nam pamiętać o osobach, które oddały życie za naszą Ojczyznę. Także w Turku dokładnie w samo południe pod pomnikiem „Nigdy więcej wojny” odbyły się uroczystości upamiętniające 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Uroczystość rozpoczęła się od syren, wyjących na pamiątkę wydarzeń z 1 września 1939 r. oraz hymnu państwowego w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku. W krótkiej części artystycznej wystąpili młodzi artyści przygotowani przez Miejski Dom Kultury w Turku. Tradycyjnie już głos zabrał pan Czesław Kulig z Władysławowa, który podzielił się z zebranymi swoimi wojennymi wspomnieniami.

reklama

Tradycyjnie wiązankę kwiatów złożył Starosta Turecki Dariusz Kałużny na czele delegacji wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Piotrem Szewczyńskim. W imieniu społeczności Miasta Turek i Gminy Turek, wiązankę kwiatów w hołdzie ofiar wojny złożyli: Burmistrz Romuald Antosik, wraz z wójtem Gminy Turek Karolem Mikołajczykiem i przewodniczącą Rady Miejskiej Turku, Mariolą Kadrzyńską-Siwek. Wiązanki kwiatów złożyły także delegacje szkół i ważniejszych instytucji państwowych i przedsiębiorstw. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta OSP Turek która zagrała „Warszawiankę”.

fot. UM Turek, Starostwo Powiatowe w Turku

Podobne artykuły

80. rocznica utworzenia przez Niemców Getta...

80. rocznica utworzenia przez Niemców Getta Czachulec

z dzisiaj
Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

1 wrz.
Uroczytości 82. rocznicy wybuchu II wojny...

Uroczytości 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej....

31 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama