wtorek 02 marca 2021

Halszki, Heleny, Karola

4°C bezchmurnie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Turek. Upamiętnili 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej

Turek. Upamiętnili 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej
 

Dzień 1 września to nie tylko chwila powrotu młodzieży do szkół. To również czas, który w sposób szczególny każe nam pamiętać o osobach, które oddały życie za naszą Ojczyznę. Także w Turku dokładnie w samo południe pod pomnikiem „Nigdy więcej wojny” odbyły się uroczystości upamiętniające 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Uroczystość rozpoczęła się od syren, wyjących na pamiątkę wydarzeń z 1 września 1939 r. oraz hymnu państwowego w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku. W krótkiej części artystycznej wystąpili młodzi artyści przygotowani przez Miejski Dom Kultury w Turku. Tradycyjnie już głos zabrał pan Czesław Kulig z Władysławowa, który podzielił się z zebranymi swoimi wojennymi wspomnieniami.

reklama

Tradycyjnie wiązankę kwiatów złożył Starosta Turecki Dariusz Kałużny na czele delegacji wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Piotrem Szewczyńskim. W imieniu społeczności Miasta Turek i Gminy Turek, wiązankę kwiatów w hołdzie ofiar wojny złożyli: Burmistrz Romuald Antosik, wraz z wójtem Gminy Turek Karolem Mikołajczykiem i przewodniczącą Rady Miejskiej Turku, Mariolą Kadrzyńską-Siwek. Wiązanki kwiatów złożyły także delegacje szkół i ważniejszych instytucji państwowych i przedsiębiorstw. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta OSP Turek która zagrała „Warszawiankę”.

fot. UM Turek, Starostwo Powiatowe w Turku

Podobne artykuły

Powiat Tureckim oddał cześć ofiarom napaści...

Powiat Tureckim oddał cześć ofiarom napaści ZSRR na...

19-09-2020
Władysławów: 81. rocznica sowieckiej agresji na...

Władysławów: 81. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

18-09-2020
Wideo: Instalacja Edukacyjna

Wideo: Instalacja Edukacyjna "1938-45 Historia...

06-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama