wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Rolnicy zablokują miasto. Jutro protesty w całym kraju także w Turku

Rolnicy zablokują miasto. Jutro protesty w całym kraju także w Turku
 

W środę 7 października 2020 roku rolnicy zablokują drogi w całej Polsce. Strajk odbędzie się także w Turku. Rolnicy wyrażą w ten sposób swój protest przeciwko "Piątce dla zwierząt".

Z utrudnieniami na drogach dojazdowych do miasta oraz w okolicach ronda im. Romana Dmowskiego w Turku muszą się w dniu jutrzejszym tj w środę 7 października liczyć kierowcy podróżujący ulicami miasta. Problemy będą spowodowane zaplanowanym na godz. 10.00 protestem rolników z powiatu tureckiego.

reklama

Na godzinę 9.30 zaplanowano rozpoczęcie akcji protestacyjnej a na godzinę 10.00 przybycie traktorów z całego powiatu. Jak informują organizatorzy protestu akcja ma związek z nadmiernym ich zdaniem importem produktów rolnych z zagranicy, niskich cenach skupu oraz tzw. „Piątką Kaczyńskiego”. Wg niezadowolonych rolników właśnie ta przepychana na szybko ustawa uderza w ogólnokrajową produkcję rolną.

Rolnicy z całego powiatu planują zjechać traktorami i blokować ronda w tym głównie to na trasie przelotowej drogi krajowej 72 oraz drogi wojewódzkiej nr 470. Akcje protestacyjne w tej formie będą organizowane w całym kraju. Oprócz blokady dróg rolnicy chcą także odwiedzić biura poselskie.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Folia stretch - właściwości i zastosowanie

Folia stretch - właściwości i zastosowanie

22 wrz.
Rolnicy z gminy Przykona ze statuetką Siewcy Roku

Rolnicy z gminy Przykona ze statuetką Siewcy Roku

30 czerw.
Wideo: Ogólnopolska akcja

Wideo: Ogólnopolska akcja "Blokujemy Orlen" także w...

11 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama