piątek 04 grudnia 2020

Barbary, Hieronima, Krystiana

2/span/td td class="detail" °C Pogoda na kolejne dni »
reklama

Rolnicy zablokują miasto. Jutro protesty w całym kraju także w Turku

Rolnicy zablokują miasto. Jutro protesty w całym kraju także w Turku
 

W środę 7 października 2020 roku rolnicy zablokują drogi w całej Polsce. Strajk odbędzie się także w Turku. Rolnicy wyrażą w ten sposób swój protest przeciwko "Piątce dla zwierząt".

Z utrudnieniami na drogach dojazdowych do miasta oraz w okolicach ronda im. Romana Dmowskiego w Turku muszą się w dniu jutrzejszym tj w środę 7 października liczyć kierowcy podróżujący ulicami miasta. Problemy będą spowodowane zaplanowanym na godz. 10.00 protestem rolników z powiatu tureckiego.

reklama

Na godzinę 9.30 zaplanowano rozpoczęcie akcji protestacyjnej a na godzinę 10.00 przybycie traktorów z całego powiatu. Jak informują organizatorzy protestu akcja ma związek z nadmiernym ich zdaniem importem produktów rolnych z zagranicy, niskich cenach skupu oraz tzw. „Piątką Kaczyńskiego”. Wg niezadowolonych rolników właśnie ta przepychana na szybko ustawa uderza w ogólnokrajową produkcję rolną.

Rolnicy z całego powiatu planują zjechać traktorami i blokować ronda w tym głównie to na trasie przelotowej drogi krajowej 72 oraz drogi wojewódzkiej nr 470. Akcje protestacyjne w tej formie będą organizowane w całym kraju. Oprócz blokady dróg rolnicy chcą także odwiedzić biura poselskie.

Podobne artykuły

Po kolejnym proteście kobiet. Myślę, czuję,...

Po kolejnym proteście kobiet. Myślę, czuję, decyduję!

28 paźd.
Strajk Kobiet w Turku. Było ponad 1000 osób z...

Strajk Kobiet w Turku. Było ponad 1000 osób z...

27 paźd.
Protesty przeciwko orzeczeniu TK także w Turku....

Protesty przeciwko orzeczeniu TK także w Turku....

26 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama