piątek 05 marca 2021

Aurory, Fryderyka, Oliwii

0°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Już w niedzielę Wielki Finał WOŚP w Turku. Będzie grochówka, pokaz OSP i licytacje!

Już w niedzielę Wielki Finał WOŚP w Turku. Będzie grochówka, pokaz OSP i licytacje!
 

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Obecna sytuacja związana z koronawirusem nieco utrudniła, lecz nie uniemożliwiła przeprowadzenie kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – również w Turku już w najbliższą niedzielę odbędzie się 29. finał tej wyjątkowej akcji charytatywnej.

„Finał z głową” – oto hasło tegorocznego finału WOŚP, który będziemy przeżywać już za cztery dni - 31 stycznia 2021r. W tym roku orkiestra wspiera oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.  W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, aparaty USG i RTG, kardiomonitory i nie tylko.

reklama

Jak wiemy, nasze miasto co roku bierze udział w 29. Finale WOŚP, jednak przebieg akcji będzie wyglądał zupełnie inaczej niż w latach ubiegłych. Ze względu na pandemię koronawirusa finał musi zostać przeprowadzony zgodnie z wszelkimi zasadami, zachowując reżim sanitarny. Jak więc możemy wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jako mieszkańcy Turku i Powiatu Tureckiego? Już od jakiegoś czasu na Facebooku działa lokalna grupa z charytatywnymi licytacjami, z których dochód całkowicie zostaje przekazany do jednej z eSkarbonek WOŚP (https://eskarbonka.wosp.org.pl/77p2qa). Zachęcamy do dołączenia do grupy poprzez link: https://www.facebook.com/groups/436822753975678

Mamy dobrą wiadomość dla fanów tradycyjnych licytacji: już dziś o 20:00 ruszają aukcje online, które zakończą się w dzień Finału WOŚP! Licytacje przeprowadzona będą każdego dnia do niedzieli (20:00-22:00) poprzez aplikację Microsoft Teams - osoby, które nie mają możliwości zainstalować aplikację na swoim komputerze/tablecie/telefonie itp. będą mogły licytować za pomocą połączenia telefonicznego. Dzwonić będzie można na następujące numery Miejskiego Domu Kultury w Turku: 632800023, 632800024, 632800025.  Przekaz video transmitowany będzie na Facebooku MDK Turek i kanale YouTube oraz na facebookowych grupach: „O wszystkich co w Turku i powiecie tureckim bez handlu poproszę”, „Licytacje online WOŚP Turek 2021”, „Moje miasto Turek”.  Zasady licytacji online znajdziecie na końcu artykułu. 

Pamiętajcie także, że od rana na ulicach Turku i miejscowości powiatu będzie można spotkać tradycyjnych wolontariuszy z puszkami. Także w takiej formie warto wesprzeć tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na ulicach Turku będzie ich 54 osoby ze Sztabu WOŚP w MDK.

reklama

To nie koniec atrakcji! Finał WOŚP będzie można przeżyć także na żywo w Turku - 31 stycznia od godziny 16:00 organizatorzy zapraszają na Parking Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku (ul. 3 Maja 8), gdzie będzie można odebrać maseczkę, a także spróbować darmowej grochówki i kiełbasy z grilla. Na placu odbędzie się pokaz wozów strażackich OSP Turek i OSP Cisew, a także licytacja na żywo fantów przekazanych przez mieszkańców Turku i okolic! Licytację poprowadzi podobnie jak rok temu niezastąpiony Tomasz Człapa!. Przybywając pod OSP w Turku pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Czy w tym roku Turek przebije zeszłoroczną kwotę miejskiej zbiórki w wysokości około 42 tysięcy złotych? A może to właśnie w 2021 przebijemy wszelkie rekordy? To wszystko zależy od nas - dlatego zachęcamy do udziału w akcji, ponieważ możliwości pomocy w tym roku jest naprawdę wiele! Wspólnymi siłami jako społeczność Turku i Powiatu Tureckiego możemy dołożyć ogromną cegiełkę do sukcesu 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Zasady licytacji online przedstawiają się następująco:
1. Podczas transmisji video prezentowany będzie przedmiot, który będzie licytowany;
2. Licytacja prowadzona będzie w aplikacji Teams (wskazany link) i pod podanymi numerami telefonów;
3. Licytujący podaje imię i nazwisko, a także kwotę;
4. Po zamknięciu przez prowadzącego licytacji przedmiotu osoba, która wygrała licytację dokonuje wpłaty za wylicytowany przedmiot:
a) za pomocą e-skarbonki utworzonej przez Dyrektora MDK w Turku, Pawła Siwińskiego: https://eskarbonka.wosp.org.pl/3r2np4 (po dokonaniu wpłaty z podaniem imienia i nazwiska oraz numeru licytowanego przedmiotu prosimy o przesłanie potwierdzenia wpłaty na adres mailowy MDK - dyrektormdkturek@gmail.com – na tej podstawie po podpisaniu w MDK potwierdzenia wydany będzie licytowany przedmiot)
b) Do puszki orkiestry dostępnej w MDK – po podpisaniu potwierdzenia wydany będzie wylicytowany przedmiot.
Jeszcze więcej szczegółów dotyczących aukcji znajdziecie w poście Kacpra Drzewieckiego: https://www.facebook.com/kacper.drzewiecki.1694/videos/429734085037521.

Podobne artykuły

Wideo: Bajki na Dobranoc -

Wideo: Bajki na Dobranoc - "Materiał prawdy"

26 lt.
Wideo: Bajki na Dobranoc -

Wideo: Bajki na Dobranoc - "O czekoladowej Babeczce"

19 lt.

"Bajki na Dobranoc" w każdy piątek ze sceny Teatru...

13 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama