poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

18°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Kształć się razem z Hufcem Pracy w Turku.

Kształć się razem z Hufcem Pracy w Turku.
 

Hufiec Pracy w Turku opublikował ofertę edukacyjno – rekrutacyjną. Aktywnie działająca w Turku i powiecie jednostka OHP zaprasza do skorzystania z szerokiej formy kształcenia i pomocy w odnalezieniu się na rynku pracy.

Hufiec Pracy w Turku współpracuje z 71 zakładami pracy na terenie powiatu tureckiego i konińskiego. Ma to znaczący wpływ w znalezieniu praktycznej nauki zawodu wśród podopiecznych jednostki. Hufiec zapewnia uczestnictwo w konkursach kulturalno-oświatowych, zawodowych i sportowych. Prowadzone są koła zainteresowań pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, w których młodzież może rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Aktywnie działa także Rada Młodzieży i Klub Aktywnych.

reklama

Hufiec współpracuje z nauczycielami szkół, do których uczęszczają podopieczni jednostki. Członkowie hufca otaczani są profesjonalną opieką wychowawczą. Pracownicy oferują pomoc i wsparcie psychologiczne dla młodzieży, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej.

Zakres działań turkowskiego hufca to m.in.:

  • Wychowanie,
  • Pomoc w znalezieniu miejsc do odbywania zajęć praktycznych w różnych zawodach,
  • Rozwijanie własnych zainteresowań,
  • Aktywizacja zawodowa (spotkania z doradcą zawodowym i pośrednikiem),
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez udział w kursach.

Formy kształcenia:

  • Szkoła Podstawowa z klasami przysposabiającymi do pracy (sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, stolarz),
  • Branżowa Szkoła I stopnia, (sprzedawca, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, stolarz, fryzjer, murarz-tynkarz, monter zabudowany i robót wykończeniowych w budownictwie, lakiernik, elektryk, elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, elektronik, cukiernik, piekarz),
  • Szkolenie kursowe.

Szczegółowe informacje o promocji OHP można znaleźć na stronach www.ohp.pl, www.dokariery.pl oraz Facebook Hufiec Pracy Turek. Dodatkowych udzielają pracownicy hufca pod numerem telefonu 63 278 56 21.

Kształć się razem z Hufcem Pracy w Turku.

Podobne artykuły

Akcja Lato w Ochotniczym Hufcu Pracy w Turku

Akcja Lato w Ochotniczym Hufcu Pracy w Turku

22 lip.
Chcesz zostać programistą? ZSR CKP otwiera nowy...

Chcesz zostać programistą? ZSR CKP otwiera nowy...

13 maj.
Młodzież z OHP Turek na spotkaniu w Przystani

Młodzież z OHP Turek na spotkaniu w Przystani

12 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama