wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Ogólnopolska akcja "Blokujemy Orlen" także w Turku. Stacja na Łąkowej sparaliżowana na dwie godziny

Wideo: Ogólnopolska akcja
 

W sobotę 11 czerwca od godziny 16 do 18, kierowcy z całej Polski wzięli udział w akcji „Blokujemy Orlen”. Turkowianie zablokowali stacje paliw przy ul. Łąkowej. Protest przebiegał spokojnie, nie odnotowano żadnych incydentów.

"Awarią" golfa na wjeździe na stację Orlen przy ul. Łąkowej rozpoczęła się akcja "Blokujemy Orlen" w Turku. Po kilkunastu minutach wjazd był już kompletnie zablokowany przez kolejne pojazdy protestujących. Wielu kierowców, mijających stację wyrażało poparcie dla akcji, nie oszczędzając swoich klaksonów a nawet własnych gardeł. Po półgodzinie protest zmienił formułę i zablokowano stanowiska dla tankujących. Efektem była dość długa kolejka do dystrybutorów. Akcji bacznie przyglądali się patrolujący okolicę policjanci.

reklama

W sobotę na ponad stu stacjach benzynowych Orlenu w całej Polsce odbyły się podobne protesty. Kierowcy w ten sposób chcą pokazać swój sprzeciw wobec rosnących cen paliw. "Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego, jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację" - napisano na facebookowym wydarzeniu. Tymczasem specjaliści nie pozostawiają nam złudzeń, porównując ceny paliw w Polsce do tych w Czechach i Niemczech. W Polsce i tak jest taniej. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy nie ma też raczej szans na obniżki cen paliw.

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Przykona. Obok wiatraków powstaje farma...

Przykona. Obok wiatraków powstaje farma...

15-09-2021
Sprzedaż alkoholu w gm. Przykona. Po której...

Sprzedaż alkoholu w gm. Przykona. Po której stronie...

08-09-2020
Malanów: Wsparli remont Łąkowej i budowę...

Malanów: Wsparli remont Łąkowej i budowę chodnika w...

03-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama