środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Bądź widoczny, noś odblaski! Policyjna akcja na początek jesieni

Bądź widoczny, noś odblaski! Policyjna akcja na początek jesieni - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Jesień oznacza coraz krótsze dni, szare poranki i wieczory. Nawet w ciągu dnia widoczność może być kiepska. Aby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom na drogach, warto nosić kamizelki i elementy odblaskowe. Właśnie takie gadżety rozdawali przechodniom turkowscy policjanci.

Wielka akcja społeczna zwiększającą świadomości bezpieczeństwa na drogach powiatu tureckiego, której inicjatorem jest Komenda Powiatowa Policji w Turku, odbywała się w sobotę pod jednym z turkowskich marketów. Do wydarzenia przyłączyli się też starosta Dariusz Kałużny, strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, oraz dyrektorka sanepidu, Katarzyna Wysocka.

reklama

Uczestnicy akcji wręczali przechodniom kamizelki i drobne elementy odblaskowe, gorąco zachęcając wszystkich do ich noszenia. Dzięki odblaskom, uczestnicy ruchu drogowego są znacznie lepiej widoczni w światłach samochodu. Pieszy czy rowerzysta, ubrany w ciemną odzież, bez elementów odblaskowych jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów.

Dzięki elementom odblaskowym, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Tak niewielki element może uratować zdrowie, a nawet życie!

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Starostwo Powiatowe w Turku2
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku3
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku4

Podobne artykuły

180 stypendiów dla najzdolniejszej młodzieży....

180 stypendiów dla najzdolniejszej młodzieży....

z wczoraj
Nie będę uprawiał fikcji. Burmistrz Antosik o...

Nie będę uprawiał fikcji. Burmistrz Antosik o swoim...

5 grudz.
Plakatem w HIV i substancje psychoaktywne,...

Plakatem w HIV i substancje psychoaktywne,...

5 grudz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama