niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Mali turkowianie zachwycili Owsiaka

Mali turkowianie zachwycili Owsiaka
 

Kartki od małych turkowian trafiły do Jurka Owsiaka. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był zachwycony podarunkiem, jaki już po raz drugi otrzymał od dzieci z Turku.

Już w listopadzie w turkowskich przedszkolach i szkołach podstawowych dzieciaki rysowały kartki urodzinowy z okazji 20-tki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kartki urodzinowe wykonywane były przeróżną techniką, niemniej we wszystkich dominującym elementem było czerwone serduszko.

reklama

Ostatecznie powstało mnóstwo kartek, których nie liczono, ale weszły w dwa kartony. Największe wrażenie zrobiła wielka, kolorowa, wesoła kart(k)a ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Wszystkie zawieziono do Jurka Owsiaka, który doskonale pamięta kartki, jakie od małych turowian otrzymał z okazji 18. urodzin WOŚP. Tym razem wielkie wrażenie zrobiła na nim karta urodzinowa w Turkowskiej „Jedynki”.

Warto podkreślić, że większość dzieci które przygotowywały kartki, jako noworodki miały badany słuch dzięki Powszechnemu Programowi Badania Słuchu u Noworodków, zainicjowanemu i koordynowanemu przez WOŚP, a w turkowskim szpitalu realizowanemu od 2002 roku.

reklama

Jurek Owsiak przekazał plakat ze swoim autografem, który zostanie oddany na licytację podczas XX Finału WOŚP na turkowskim rynku w dniu 8 stycznia 2012 r.

Źródło: miastoturek.pl

Podobne artykuły

Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

5 czerw.
Darmowe badania mammograficzne.

Darmowe badania mammograficzne.

23-08-2019
Gorąca woda odkryta pod Turkiem! Trwają badania...

Gorąca woda odkryta pod Turkiem! Trwają badania...

18-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama