poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Psiaki i PGKiM ponownie razem

Psiaki i PGKiM ponownie razem - Źródło: sxc.hu / Vee Bee
Źródło: sxc.hu / Vee Bee 

Z początkiem lutego rozpoczyna się kolejny, dwuletni okres prowadzenia turkowskiego schroniska przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Wybór wykonawcy nie był trudny - w postępowaniu przetargowym złożona została tylko jedna oferta.

Mówiąc dokładnie, przetarg dotyczył wykonywania w latach 2012-2014 usługi w zakresie prowadzenia schroniska dla bezdomnych zwierząt z terenu gminy miejskiej Turek. Jako najkorzystniejsza wybrana została oferta złożona przez PGKiM. Jak informuje dokumentacja przetargowa, oferta przedsiębiorstwa była najkorzystniejszą, gdyż charakteryzowała się najniższą ceną ryczałtową (dobową za pobyt jednego psa w schronisku). Stawka ta wynosi 14,32 zł. Jednocześnie PGKiM był jedynym startującym w przetargu.

reklama

W ramach usługi prowadzenia schroniska PGKiM powinno min. w sposób ciągły prowadzić akcje na rzecz zachęcenia społeczeństwa do adopcji zwierząt. W zakres zobowiązania wchodzi również wyłapywanie i przewożenie do schroniska bezpańskich zwierząt, leczenie chorych zwierząt rokujących możliwość przeżycia, usypianie w sposób humanitarny zwierząt np. nieuleczalnie chorych, niesienie pomocy czworonogom rannym w wypadkach ulicznych, dokonywanie interwencji w sprawach znęcania się, zapewnienie przetrzymywanym zwierzętom opieki weterynaryjnej w zakresie profilaktyki i leczenia oraz szczepienia przeciwko wściekliźnie  itp.

Przykładowo w minionym już roku 2011 w budżecie miasta Turku w podpunkcie na cel pt. „Schroniska dla zwierząt” zarezerwowanych było 380 000 zł. Również w roku 2012 – jak informuje Wydział Infrastruktury i Działalności Gospodarczej UM w Turku – miasto na utrzymanie schroniska oraz prowadzenie akcji zapobiegania bezdomności (chipowanie, sterylizacja itp.) zaplanowało ponownie kwotę 380 000 zł.

AW

Podobne artykuły

Turek: Szczepienia dla seniorów

Turek: Szczepienia dla seniorów

05-10-2018
Szczepienia dla seniorów

Szczepienia dla seniorów

07-10-2015
Zdobyć schrony! Szlakiem umocnień Przedmościa Koło

Zdobyć schrony! Szlakiem umocnień Przedmościa Koło

23-11-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama