niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pomóżmy 10-letniej Kasi

Pomóżmy 10-letniej Kasi - Źródło: www.pomocdlakasi.republika.pl
Źródło: www.pomocdlakasi.republika.pl 

Choć Czytelnicy portalu Turek.net.pl codziennie mogą dyskutować na jego łamach o kałużach czy durnych decyzjach polityków, są to jednak bzdury w porównaniu z problemami, które dotykają pewne osoby. Kasia - mieszkanka gminy Dobra - urodziła się w maju 2002 roku w 32 tygodniu ciąży, a podczas rozwiązania doszło do niedotlenienia okołoporodowego. O tego momentu jej bliscy walczą o zdrowie dziewczynki, a my możemy im w tym pomóc.

Niedotlenienie okołoporodowe drastycznie odcisnęło się na zdrowiu dziecka, wywołując mózgowe porażenie dziecięce 4-kończynowe, splastykę (napięcie mięśniowe), wadę mowy, zez - niedowidzenie. Jak informuje mama Kasi, diagnoza lekarzy brzmiała jak wyrok — dziecko miało nigdy nie ruszać rękami i nogami. Rodzice nie poddali się, samemu podejmując się początkowej rehabilitacji. Później przyszedł czas min. na zajęcia terapeutyczne z zakresu logopedii, okulistyki, rehabilitacji ruchowej, manualnej itd.

reklama

Kasia spędziła w szpitalach więcej czasu, niż niektóre osoby w ciągu całego życia. 10-latka ma już za sobą usunięcie zeza oczka lewego, a następnie prawego, zabiegi podcięcia ścięgien, uwolnienia przykurczu przywiedzeniowego stawów biodrowych prawego i lewego czy też wydłużenie punktowe obu ścięgien Achillesa.

Jak informują rodzice Kasi, wszystko to pociąga za sobą szereg wydatków na leczenie, rehabilitację, dojazdy, sprzęt i zaspakajanie potrzeb chorego dziecka. Jak łatwo można się domyślić,  działania związane z walką o zdrowie córki generują potężne koszty, przekraczające możliwości finansowe 4-osobowej rodziny.

Ludzie dobrej woli, którzy chcieliby pomóc 10-latce oraz jej bliskim mogą to uczynić.  Rodzinę można wesprzeć finansowo przelewając pieniądze na konto: 31 1050 1142 1000 0022 9133 4619 - (w tytule przelewu: "Leczenie dla Kasi"). Więcej informacji na stronie www.pomocdlakasi.republika.pl.

reklama

AW

Podobne artykuły

Subregion koniński po erze węgla. Co dalej?

Subregion koniński po erze węgla. Co dalej?

29-05-2018
Gmina Turek: Radni ponad dzieci bardziej cenią...

Gmina Turek: Radni ponad dzieci bardziej cenią drogi?

28-08-2014
Tragiczne perspektywy dla Turku

Tragiczne perspektywy dla Turku

14-08-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama