sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

13°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Jak się wozić po powiecie?

Jak się wozić po powiecie?
 

W czasie XIV Sesji Rady Powiatu Tureckiego samorządowcy poświecili nieco czasu na rozmowę o kwestiach lokalnego transportu. Ostatecznie dysputy przerodziły się jednak po części w rozważania nad menadżerską sprawnością co niektórych polityków.

O to, czy można być spokojnym o zapewnienie transportu zbiorowego na terenie powiatu dopytywał starostę Michał Harasny. Radny powiatowy chciał się dowiedzieć, jak postępują prace nad  przygotowaniem stosownego planu, wymaganego do zapewnienia mieszkańcom Turku i okolic opcji dojazdów. Słowem przypomnienia - dnia 1 marca 2011 roku weszła w życie ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r.  o publicznym transporcie zbiorowym. Tam wprowadzone zostało min. pojęcie „planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego".

reklama

Dnia 15 lutego w gabinecie starosty odbyło się spotkanie z wójtami i burmistrzami powiatu, dotyczące kwestii transportu zbiorowego. (...) Na dzień dzisiejszy transport zbiorowy w powiecie tureckim rozwiązywany jest przez przedsiębiorstwo PKS Turek i ja Panie radny Harasny wierzę, że tak będzie cały czas. Wiem, że jako członek Rady Nadzorczej jest Pan doskonale zorientowany i jako menedżer doprowadzi Pan do tego, że firma ta będzie się rozwijać i my jako samorząd powiatu nie będziemy mieli problemu ze zmianami czy ruchami, które trzeba by podjąć w tym względzie – mówił starosta Bartosik.

Ani odpowiedź na postawione pytanie, ani tym bardziej personalny przytyk nie przyprawiły radnego Harasnego o uśmiech. – Muszę stwierdzić niestety ze smutkiem, że Pan starosta jako sprawny i wytrawny menadżer widzi problem transportu zbiorowego dopiero po pierwszym marca 2014 roku – zauważył samorządowiec. – Nie proszę Pana. 1 marca 2014 to nie jest ta data, do której będziemy czekać i nic nie robić – ripostował starosta.

Zbigniew Bartosik zauważył, iż nie można patrzeć z założonymi rękami na to, jak źle dzieje się w PKS-ie, jednocześnie proponując radnemu Harasnemu uderzenie się w piersi i zastanowienie się nad tym, do jakiego stanu lokalnego przewoźnika doprowadziła Rada Nadzorcza. Radny Harasny uznał słowa Starosty za ominięcie początkowego tematu.

reklama

AW

Podobne artykuły

Wideo:

Wideo: "To jest zamach na niezależność OSP". Lewica...

25 maj.
Przewoźnicy działający na terenie miasta i...

Przewoźnicy działający na terenie miasta i powiatu...

16-03-2020
Zemsta spraw niewyjaśnionych. Czas na konkretne...

Zemsta spraw niewyjaśnionych. Czas na konkretne...

08-03-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama