Koncert Charytatywny "Wszystko Uda Się" | MDK Turek | 23 września, 16:00

czwartek 20 września 2018

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Zemsta spraw niewyjaśnionych. Czas na konkretne odpowiedzi

Zemsta spraw niewyjaśnionych. Czas na konkretne odpowiedzi
 

Niepozamykane sprawy mszczą się jak najgorsze demony. Doświadczyłem tego w minionym tygodniu - osoby, które miały swój udział w haniebnych decyzjach minionych kadencji, zaczęły bezczelnie udawać świętych i wydawać bezpodstawne, kłamliwe opinie. To efekt tego, że do dziś co niektórzy samorządowcy nie zostali rozliczeni ze swoich poczynań w poprzednich kadencjach.

Ostatnie dni nauczyły mnie, że ludzie, którzy zachowywali się bezczelnie będąc u władzy, w opozycji się nie zmieniają. Popełniłem błąd odpuszczając im. My wszyscy, mieszkańcy Turku, po zmianie władzy poczuliśmy się zbyt dobrze, zapominając, że są jeszcze sprawy wymagające wyjaśnienia. Na szczęście jest jeszcze czas. Dlatego publicznie ogłaszam moje pierwsze pytania skierowane do Przewodniczącego Rady Miejskiej, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej oraz wszystkich radnych miejskich miasta Turek, którzy posiadają choć trochę przyzwoitości.

reklama

1. PKS SA w Turku

Żądam, aby Rada Miejska zbadała sprawę sprzedaży PKS SA w Turku. Do dziś mieszkańcy Turku nie znają powodów, dla których tak potężne przedsiębiorstwo, które stało się własnością miasta (czyli wszystkich jego mieszkańców) zostało sprzedane za tak niską kwotę. Jako mieszkaniec Turku mam prawo wiedzieć, czy naprawdę nie było możliwości restrukturyzacji PKS-u i jego dalszego funkcjonowania. Poza właścicielem, PKS Turek miał swój Zarząd oraz Radę Nadzorczą, która nadzorowała jego funkcjonowanie. Rada Miejska wyraziła zgodę na sprzedaż, musiała więc znać sytuację w PKS SA w Turku. Kto zatem odpowiada za to, co działo się z PKS-em?

2. Niepobrana opłata planistyczna

Żądam informacji dlaczego w poprzedniej kadencji burmistrz nie pobrał opłaty planistycznej w kwocie ok. 200 000 zł od właściciela terenu po dawnym dworcu PKS. Ile konkretnie w poprzednich kadencjach było przypadków nienaliczenia opłat planistycznych? Ile nas to w sumie kosztowało?

3. Ile pieniędzy kosztowała miasto tzw. "promocja"?

Żądam, aby Komisja Rewizyjna przyjrzała się dokładnie wydatkom na promocję w 3 poprzednich kadencjach samorządu miejskiego. W poprzednich kadencjach w Urzędzie Miejskim pracował DORADCA BURMISTRZA DS. MEDIÓW, wydawany był Głos Turku, w tygodniku Echo Turku urząd wykupywał wkładkę. Później z kasy miejskiej oraz z kas jednostek samorządowych wykupywane były materiały płatne w INFO (wydawanym przez wspomnianego doradcę ds. mediów). Ile nas to wszystko kosztowało?

reklama

Czy radni bieżącej kadencji są na siłach sprawdzić i odpowiedzieć mieszkańcom Turku na powyższe zapytania? To na razie tyle. Kolejne zapytania skieruję już niebawem.

Marcin Derucki

Podobne artykuły

Turek: Zakończyli wakacje festynem

Turek: Zakończyli wakacje festynem

1 wrz.
Czy SLD w Turku stać na wiarygodnego lidera?

Czy SLD w Turku stać na wiarygodnego lidera?

1 maj.
O skutkach odrzucenia marksizmu

O skutkach odrzucenia marksizmu

1 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama