Bożonarodzeniowy Jarmark w Dobrej! Jedzonko, występy, stragany. Przybywajcie!

sobota 10 grudnia 2022

Danieli, Bohdana, Julii

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tak dla ZE PAK, Społem Plus odpadło

Tak dla ZE PAK, Społem Plus odpadło
 

Przez kilka ostatnich tygodni rozważane były dwie oferty podmiotów, starających się o udział w prywatyzacji KWB "Adamów" oraz "Konin". W dniu 15 marca Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło wreszcie decyzję, będącą kluczową dla przyszłości lokalnego górnictwa odkrywkowego.

Dzisiejszego przedpołudnia informowaliśmy naszych Czytelników o aktualnym etapie działań związanych ze wspomnianą prywatyzacją. W celu uzyskania informacji redakcja portalu Turek.net.pl skontaktowała się z KWB „Adamów” S.A. Jak udało nam się wówczas dowiedzieć, póki co znana miała być po prostu wspomniana dwójka oferentów. Tymczasem właśnie dziś, w kilka minut po godz. 16:00, Ministerstwo Skarbu Państwa upubliczniło swoje stanowisko w tej sprawie.

reklama

Jak się okazuje, analiza złożonych ofert została zakończona, a na jej podstawie decyzję wydał Minister Skarbu Państwa. Do dalszego etapu procesu prywatyzacji dopuszczony został Zespół Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin S.A. z siedzibą w Koninie. Oznacza to jednoczesne odstąpienie od rozmów ze Społem Plus Sp. z o.o.

Zwycięska prywatyzacyjna oferta dotyczy nabycia po 85% akcji spółek Kopalnia Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie S.A. z siedzibą w Kleczewie oraz Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A. z siedzibą w Turku. Teraz ZE PAK S.A. i kopalnie czekają dalsze negocjacje.

AW

Podobne artykuły

Kolejny minister pochodzący z Turku. Waldemar...

Kolejny minister pochodzący z Turku. Waldemar Buda...

9 kw.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 na...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 na historycznym...

15-10-2020
Władysławów: Ministerstwo mówi

Władysławów: Ministerstwo mówi "nie" łączeniu...

26-04-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama