niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Laureat Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Laureat Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Źródło: Gimnazjum nr 2 w Turku
Źródło: Gimnazjum nr 2 w Turku 

Mateusz Pieśkiewicz - uczeń Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku zajął 3 miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który odbyły się 17 marca 2012 roku w Gimnazjum w Słodkowie.

Uczniowie biorący udział w konkursie musieli opanować ogromny zakres wiedzy, między innymi z tradycji i historii straży pożarnych, przepisów dotyczących ochrony ludności, ekologii i ratownictwa, organizacji i zadań ochrony przeciwpożarowej na terenie kraju, przyczyn oraz okoliczności powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów, organizacji i prowadzenia akcji ratowniczej, sprzętu ratowniczo – gaśniczego i zasad udzielania pomocy przedlekarskiej.

reklama

Mateusz w kategorii szkół gimnazjalnych zajął 3 miejsce w powiecie drugi rok z rzędu. Życzymy, aby w przyszłym roku, będąc uczniem klasy trzeciej poprawił ten bardzo dobry wynik.

Opracowanie: Emil Piekarczyk

Podobne artykuły

Podpisana umowa na ponad milion złotych

Podpisana umowa na ponad milion złotych

29-06-2017
Siatkówka plażowa: Tobiasz Majcherek  i...

Siatkówka plażowa: Tobiasz Majcherek i Sebastian...

22-05-2017
Z Kowali do Kaczek czyli IV Integracyjny Rajd...

Z Kowali do Kaczek czyli IV Integracyjny Rajd...

08-05-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama