poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

18°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Powiedzieli nie opłatom na Kaliskiej

Powiedzieli nie opłatom na Kaliskiej
 

Wszyscy ci, którzy obawiali się sięgania do portfela podczas pozostawiania auta nieopodal poczty mogą odetchnąć z ulgą. Podczas XVII sesji Rady Miejskiej samorządowcy niejednogłośnie odrzucili uchwałę, dotyczącą powiększenia płatnej strefy parkingowej w naszym mieście.

Pomysł ów – o którym nasza redakcja swego czasu pisała – nie ucieszył bynajmniej mieszkańców miasta i okolic. Rzecz dotyczyła popularnej i ruchliwej ul. Kaliskiej na odcinku do ul. Szkolnej, przy którym znajduje się chociażby Urząd Pocztowy. Jak się jednak okazało podczas czwartkowych obrad radnych miejskich, także samorządowcy nie zachwycili się owym zamysłem. Projekt uchwały negatywnie rozpatrzyła Komisja Komunalna, pozytywną opinię wystawiła za to Komisja Działalności Gospodarczej i Rozwoju Miasta.

reklama

To ewidentnie uderzy w osoby, które przyjeżdżają załatwić sprawy na poczcie (...) Nie widzę żadnego sensownego uzasadnienia, z wyjątkiem tego, że będzie się drenować kieszenie mieszkańców miasta  – sprzeciwu wobec pomysłu nie krył Marian Mirosław Marczewski. Radny podnosił kwestię tego, iż pomimo zwiększania się w Turku strefy płatnego parkowania (np. o ulicę Browarną), wpływy z tego tytułu paradoksalnie maleją. Radny Antosik postawił z kolei pytanie, czy aby dobrze skonstruowana jest umowa miasta z firmą zbierającą pieniądze od parkujących. Radny Wielogórski mówił natomiast o konieczności poprawy ściągalności opłat.

Zadania obrony planu poszerzenia strefy podjął się Zdzisław Czapla. Burmistrz mówił, że problemy czy niedociągnięcia trzeba poprawiać, nie odrzucając jednocześnie pomysłu. Włodarz miasta podkreślał, że pobieranie opłat powoduje korzystną parkingową rotację. Wiadomo, że gdy trzeba uiszczać opłaty, kierowcy nie zajmują danego miejsca godzinami, dając możliwość pozostawienia auta kolejnym zmotoryzowanym. Ponadto burmistrz Czapla zauważył, że większa strefa parkowania to także wpływy do budżetu, choć oczywiście nie są one szczególnie wielkie.

Radni w drodze głosowania – przy 7 głosach za, 11 przeciw i 1 wstrzymującym – odrzucili uchwałę w sprawie powiększenia strefy płatnego parkowania.

reklama

AW

Podobne artykuły

Start parkomatów w Turku od 4 maja

Start parkomatów w Turku od 4 maja

30-04-2020
Parkomaty w Turku ruszą dopiero 1 kwietnia....

Parkomaty w Turku ruszą dopiero 1 kwietnia. Zobacz...

16-03-2020
Zarząd Dróg Powiatowych gani miasto za śliskie...

Zarząd Dróg Powiatowych gani miasto za śliskie ulice.

03-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama