wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Młodzież zna historię PRL-u

Młodzież zna historię PRL-u - Źródło: materiał prasowy
Źródło: materiał prasowy 

Uczniowie Gimnazjum nr 2 oraz ZSO w Turku zwyciężyli w konkursie ,,Stan wojenny w mojej miejscowości". Triumfatorzy zostali nagrodzeni w czasie uroczystego finału zmagań, połączonego z pokazem filmu ,,80 milionów” w konińskim kinie Oskard.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół z terenu regionu konińskiego. Zadaniem młodych znawców historii było przygotowanie 4-stronicowych gazet, poświęconych tematyce stanu wojennego. Przed jury konkursu pojawiło się trudne zadanie, gdyż jego członkowie musieli ocenić aż 34 prace. 

reklama

W kategorii gimnazjów najlepsze okazało się turkowskie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika. Na dalszych miejscach uplasowały się Gimnazjum nr 3 w Koninie oraz placówki oświatowe ze Słupcy i Kłodawy. W przypadku szkół średnich II Liceum w Koninie musiało uznać wyższość ZSO w Turku.

Podczas finału konkursu młodzież zobaczyła film ,,80 milionów”, a także miała okazje spotkać się z bohaterem zekranizowanej historii – senatorem Józefem Pinorem. Organizatorami konkursu ,,Stan wojenny w mojej miejscowości" były Towarzystwo Samorządowe oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

Opracował: AW

Młodzież zna historię PRL-u - Źródło: materiał prasowy

Podobne artykuły

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

26-06-2019
Wybory 2018: Sąd oddala apelację. KW...

Wybory 2018: Sąd oddala apelację. KW Towarzystwa...

08-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama