środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Wybory 2018: Burmistrz Antosik komentuje wygraną w sądzie oraz obietnice innych kandydatów

Wybory 2018: Burmistrz Antosik komentuje wygraną w sądzie oraz obietnice innych kandydatów - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Romuald Antosik skomentował wynik sądowej sprawy, którą w trybie wyborczym wygrał z Komitetem Wyborczym Towarzystwo Samorządowe. Burmistrz wyraził także swoją opinię na temat obietnic wyborczych innych kandydatów na urząd włodarza Turku.

„Sprawiedliwości stało się zadość”

- Na rozprawie sądowej okazało się, kto tak naprawdę jest autorem tych ulotek, gdyż wszyscy wymienieni panowie [Zdzisław Czapla, Waldemar Trojan, Henryk Kacprzak i Adrian Wielogórski, Albin Zańko oraz Roman Groblica – przyp. red.] przyznali się, że są autorami tych materiałów. - poinformował burmistrz Antosik, który przypomniał, że przez całą kadencję TS regularnie rozsyłał do mediów nie podpisane z imienia i nazwiska artykuły.

reklama

Patrz: KW Towarzystwo Samorządowe musi sprostować nieprawdę na temat burmistrza Antosika

Romuald Antosik ubolewał, że inni kandydaci skupiają się na pomawianiu innych, a nie na tym, co można dobrego dla miasta zrobić. - Sprawiedliwości stało się zadość. Mam nadzieję, że to jest pierwszy i ostatni raz, kiedy muszę wychodzić na drogę sądową z kimkolwiek, kto w taki sposób próbuje zbijać kapitał polityczny – dodał burmistrz.

Szklane domy kontrkandydatów

Romuald Antosik skomentował także wyborcze obietnice swoich kontrkandydatów, wytykając im nieznajomość tematów, które poruszają. Jeżeli chodzi o autobusy elektryczne, to można się starać jedynie o dofinansowanie na zastąpienie dotychczasowego taboru autobusowego, którego miasto Turek nie posiada.

Darmowy wodny plac zabaw? - Dzięki odpłatności za korzystanie z wodnego placu zabaw, jest możliwość odzyskania VAT-u, który wróci do budżetu miasta – komentuje burmistrz Antosik dodając, że na chwilę obecną za wodny plac zabaw płacą ci, którzy z niego korzystają. - Jeżeli wstęp byłby bezpłatny, to za utrzymanie wodnego placu zapłacą wszyscy podatnicy – dodaje burmistrz informując, ze przez 2 miesiące z obiektu skorzystało ponad 22 tys. osób.

reklama

Antosik przypomniał, ze w swoim programie wyborczym zawarł uruchomienie programu Turkowska Karta Mieszkańca, czyli systemu ulg dla mieszkańców Turku. - Skoro z pieniędzy turkowian pobudowaliśmy różne obiekty, które utrzymywane są z ich podatków, to mieszkańcom należą się ulgi.

M. Derucki

Podobne artykuły

Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

12-07-2019
Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

26-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama