poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

25°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Wybory 2018: KW Towarzystwo Samorządowe musi sprostować nieprawdę na temat burmistrza Antosika

Wybory 2018: KW Towarzystwo Samorządowe musi sprostować nieprawdę na temat burmistrza Antosika - foto: fotolia.com
foto: fotolia.com 

Komitet Wyborczy Towarzystwa Samorządowego ma sądowy zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat Burmistrza Romualda Antosika, które zawarł w jednej ze swoich ulotek. Zgodnie z postanowieniem sądu w Koninie, KW TS-u musi sprostować nieprawdziwe informacje zawarte w tym materiale wyborczym. Była to pierwsza w trakcie trwającej kampanii rozprawa w trybie wyborczym w naszym regionie.

W minionym tygodniu w Turku rozkolportowano ulotkę zatytułowaną „Kadencja złamanych obietnic”. Informacje tam zawarte nie zostały podpisane, jednaj drobnym drukiem w rogu ulotki poinformowano, że jest to materiał KW Towarzystwo Samorządowe w Koninie.

reklama

W poniedziałek 1 października Burmistrz Miasta Turku, Romuald Antosik, złożył wniosek do sądu w trybie paragrafu 111 ustawy kodeks wyborczy. Sprawa trafiła na wokandę dnia 2 października. Wtedy też przesłuchano burmistrza wraz z urzędnikami miejskimi. Wczoraj (3 października) przesłuchano świadków ze strony KW TS. Z KW Towarzystwa Samorządowego przesłuchiwani byli: Zdzisław Czapla, Waldemar Trojan, Henryk Kacprzak i Adrian Wielogórski, Albin Zańko oraz Roman Groblica.

Wczoraj popołudniu Sąd Okręgowy w Koninie wydał postanowienie, w którym zakazał Komitetowi Wyborczemu Towarzystwa Samorządowego rozpowszechniania nieprawdziwych informacji zawartych w ulotce. Sąd nakazał także sprostować nieprawdziwe informacje w formie ulotki o nakładzie 10 000, które trafią bezpośrednio do mieszkańców.

Romuald Antosik wnioskował także o przekazanie przez KW TS 5 tys. zł na rzecz stowarzyszenia „Przystań” w Turku, jednak sąd oddalił ten wniosek.

reklama

KW Towarzystwa Samorządowego przysługuje prawo do odwołania się od wyroku.

M. Derucki

Podobne artykuły

Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

12-07-2019
Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

26-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama