Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wybory 2018: KW Towarzystwo Samorządowe musi sprostować nieprawdę na temat burmistrza Antosika

Wybory 2018: KW Towarzystwo Samorządowe musi sprostować nieprawdę na temat burmistrza Antosika - foto: fotolia.com
foto: fotolia.com 

Komitet Wyborczy Towarzystwa Samorządowego ma sądowy zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat Burmistrza Romualda Antosika, które zawarł w jednej ze swoich ulotek. Zgodnie z postanowieniem sądu w Koninie, KW TS-u musi sprostować nieprawdziwe informacje zawarte w tym materiale wyborczym. Była to pierwsza w trakcie trwającej kampanii rozprawa w trybie wyborczym w naszym regionie.

W minionym tygodniu w Turku rozkolportowano ulotkę zatytułowaną „Kadencja złamanych obietnic”. Informacje tam zawarte nie zostały podpisane, jednaj drobnym drukiem w rogu ulotki poinformowano, że jest to materiał KW Towarzystwo Samorządowe w Koninie.

reklama

W poniedziałek 1 października Burmistrz Miasta Turku, Romuald Antosik, złożył wniosek do sądu w trybie paragrafu 111 ustawy kodeks wyborczy. Sprawa trafiła na wokandę dnia 2 października. Wtedy też przesłuchano burmistrza wraz z urzędnikami miejskimi. Wczoraj (3 października) przesłuchano świadków ze strony KW TS. Z KW Towarzystwa Samorządowego przesłuchiwani byli: Zdzisław Czapla, Waldemar Trojan, Henryk Kacprzak i Adrian Wielogórski, Albin Zańko oraz Roman Groblica.

Wczoraj popołudniu Sąd Okręgowy w Koninie wydał postanowienie, w którym zakazał Komitetowi Wyborczemu Towarzystwa Samorządowego rozpowszechniania nieprawdziwych informacji zawartych w ulotce. Sąd nakazał także sprostować nieprawdziwe informacje w formie ulotki o nakładzie 10 000, które trafią bezpośrednio do mieszkańców.

Romuald Antosik wnioskował także o przekazanie przez KW TS 5 tys. zł na rzecz stowarzyszenia „Przystań” w Turku, jednak sąd oddalił ten wniosek.

KW Towarzystwa Samorządowego przysługuje prawo do odwołania się od wyroku.

reklama

M. Derucki

Podobne artykuły

Łutówki, kosztele i lukasówka. Tradycyjny Sad...

Łutówki, kosztele i lukasówka. Tradycyjny Sad...

28 maj.
Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

12-07-2019
Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama