wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

3°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wybory 2018: Sąd oddala apelację. KW Towarzystwa Samorządowego musi sprostować nieprawdę na temat burmistrza Antosika

Wybory 2018: Sąd oddala apelację. KW Towarzystwa Samorządowego musi sprostować nieprawdę na temat burmistrza Antosika - foto: pixabay.com / WilliamCho
foto: pixabay.com / WilliamCho 

Sąd Apelacyjny w Poznaniu oddalił zażalenie KW TS na wyrok, który zapadł 3 października w Koninie. Tym samym Komitet Wyborczy Towarzystwa Samorządowego musi sprostować nieprawdziwe informacje zawarte w ulotce rozpowszechnionej w Turku podczas trwającej kampanii wyborczej.

Przypomnijmy, ze 3 października Sąd Okręgowy w Koninie wydał postanowienie, w którym zakazał Komitetowi Wyborczemu Towarzystwa Samorządowego rozpowszechniania nieprawdziwych informacji zawartych w ulotce „Kadencja złamanych obietnic”. Sąd nakazał także sprostować nieprawdziwe informacje w formie ulotki o nakładzie 10 000, które trafią bezpośrednio do mieszkańców. Zgodnie z wyrokiem sądu w Koninie KW TS ma dostarczyć ulotki przesyłką bezadresową mieszkańcom Turku w terminie 48 godzin od daty uprawomocnienia się wyroku.

reklama

Patrz: KW Towarzystwo Samorządowe musi sprostować nieprawdę na temat burmistrza Antosika

- Sprawiedliwości stało się zadość – komentuje sprawę burmistrz Romuald Antosik dodając, że wystarczająco długo znosił pomówienia ze strony członków Towarzystwa Samorządowego. - Nie mogłem pozwolić na to, co zrobił TS. Uważam, że podczas kampanii powinniśmy merytorycznie dyskutować o przyszłości naszego miasta – mówi burmistrz Turku, dodając, że ma nadzieję, iż wyrok sądu będzie wystarczającą lekcją dla członków Towarzystwa Samorządowego.

M. Derucki

Podobne artykuły

Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

12-07-2019
Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

26-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama