środa 26 czerwca 2019

Jana, Pauliny, Rudolfiny

reklama

Wybory 2018: Sąd oddala apelację. KW Towarzystwa Samorządowego musi sprostować nieprawdę na temat burmistrza Antosika

Wybory 2018: Sąd oddala apelację. KW Towarzystwa Samorządowego musi sprostować nieprawdę na temat burmistrza Antosika - foto: pixabay.com / WilliamCho
foto: pixabay.com / WilliamCho 

Sąd Apelacyjny w Poznaniu oddalił zażalenie KW TS na wyrok, który zapadł 3 października w Koninie. Tym samym Komitet Wyborczy Towarzystwa Samorządowego musi sprostować nieprawdziwe informacje zawarte w ulotce rozpowszechnionej w Turku podczas trwającej kampanii wyborczej.

Przypomnijmy, ze 3 października Sąd Okręgowy w Koninie wydał postanowienie, w którym zakazał Komitetowi Wyborczemu Towarzystwa Samorządowego rozpowszechniania nieprawdziwych informacji zawartych w ulotce „Kadencja złamanych obietnic”. Sąd nakazał także sprostować nieprawdziwe informacje w formie ulotki o nakładzie 10 000, które trafią bezpośrednio do mieszkańców. Zgodnie z wyrokiem sądu w Koninie KW TS ma dostarczyć ulotki przesyłką bezadresową mieszkańcom Turku w terminie 48 godzin od daty uprawomocnienia się wyroku.

reklama

Patrz: KW Towarzystwo Samorządowe musi sprostować nieprawdę na temat burmistrza Antosika

- Sprawiedliwości stało się zadość – komentuje sprawę burmistrz Romuald Antosik dodając, że wystarczająco długo znosił pomówienia ze strony członków Towarzystwa Samorządowego. - Nie mogłem pozwolić na to, co zrobił TS. Uważam, że podczas kampanii powinniśmy merytorycznie dyskutować o przyszłości naszego miasta – mówi burmistrz Turku, dodając, że ma nadzieję, iż wyrok sądu będzie wystarczającą lekcją dla członków Towarzystwa Samorządowego.

M. Derucki

Podobne artykuły

Ruszyły dyżury mediatorów w Sądzie Rejonowym w...

Ruszyły dyżury mediatorów w Sądzie Rejonowym w Turku

13 mrz.
Wybory 2018: Ciesielski pokonany, Roman...

Wybory 2018: Ciesielski pokonany, Roman burmistrzem!...

04-11-2018
Wybory 2018: Augustyniak wygrał z...

Wybory 2018: Augustyniak wygrał z Prentczyńskim. Oto...

04-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama