piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Rozwiń pasję, zostań scenarzystą!

Rozwiń pasję, zostań scenarzystą! - Źródło: sxc.hu / Alexandre Saes
Źródło: sxc.hu / Alexandre Saes 

Dla osób z zacięciem literackim, którym marzy się kariera w przemyśle telewizyjnym czy filmowym ciekawą propozycję ma Miejski Dom Kultury w Turku. Już w dniach 30-31 maja i 11 czerwca zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach pisania scenariuszy, prowadzonych przez Magdalenę Wleklik, związaną z takimi projektami jak np. "BrzydUla" czy "Malanowski & partnerzy".

W ciągu pierwszego dnia warsztatów ich uczestnicy będą musieli określić źródła swych inspiracji. W tym celu pomocne będą np. obrazy, nagrania muzyczne czy inne rozbudzające wyobraźnię przedmioty. Nieco później – jak informują Organizatorzy – chętni zajmą się pisaniem sceny ze scenariusza i eksperymentowaniem z filmowaniem. Wówczas trzeba będzie się także zastanowić na kwestią wyboru otoczenia dla sceny, dekoracji, obraniem kontekstu wypowiedzi filmowej.

reklama

Kolejne dni warsztatów to 31 maja i 11 czerwca. Wtedy uczestnicy zajęć będą mieli okazję podyskutować o swych pomysłach, udoskonalić wykreowane postaci i dialogi. Magdalena Wleklik nakreśli także biorącym udział w warsztatach różnice między tworzeniem telenoweli, teleturnieju/show telewizyjnego, filmu fabularnego i dokumentalnego. Przyjdzie także czas na sfilmowanie sceny (lub nawet kilku scen) i zapoznanie z "actioningiem", czyli techniką Stanisławskiego. Chętni powinni "uzbroić" się nie tyko w otwarte umysły i przybory do pisania, ale i w dowolnego typu kamery, aparaty fotograficzne bądź telefony komórkowe ze zdolnością nagrywania filmu.

Magdalena Wleklik to absolwentka Wydziału Reżyserii oraz Wydziału Operatorskiego i Realizacji tv w PWSFTviT w Łodzi. Scenarzysta, pisarz, reżyser filmowy i radiowy. Autorka scenariuszy programów i seriali telewizyjnych (Plebania, BrzydUla, Anna Maria Wesołowska, Malanowski & partnerzy), Teatru Telewizji (Żółtodzioby), słuchowisk radiowych (Mosty, Mam plan). Autorka powieści dla młodzieży (Szykuj się do odlotu) i wielu opowiadań. Reżyser słuchowisk Teatru Polskiego Radia oraz filmu (Możesz być kim chcesz?). Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Zainteresowani warsztatami pisania scenariuszy z Magdaleną Wleklik powinni skontaktować się z Miejskim Domem Kultury w Turku.

reklama

Opracował: AW

Podobne artykuły

Gm. Turek: 60 000 zł dla stowarzyszeń, aby...

Gm. Turek: 60 000 zł dla stowarzyszeń, aby...

29-11-2016
Święto Pracy bez ludzi pracy

Święto Pracy bez ludzi pracy

01-05-2016
Wideo: Niech się święci 1 Maj!

Wideo: Niech się święci 1 Maj!

02-05-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama