niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

"Woda źródłem życia"/ III Międzyośrodkowa Olimpiada Matematyczno-Przyrodnicza

 

Dnia 16 maja 2012 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Kornela Makuszyńskiego w Turku odbyła się III Międzyośrodkowa Olimpiada Matematyczno - Przyrodnicza pod hasłem: „Woda źródłem życia”. Uczestnikami olimpiady była młodzież gimnazjalna z ośrodków szkolno-wychowawczych z Koła, Konina, Rychwała, Słupcy, Stemplewa i Turku.

Celem olimpiady było przede wszystkim upowszechnianie wiedzy matematyczno – przyrodniczej wśród młodzieży gimnazjalnej, kształtowanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce, rozwijanie umiejętności praktycznego działania, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji oraz integrowanie młodzieży gimnazjalnej.

reklama

Wszystkich zgromadzonych powitała jedna z organizatorek olimpiady pani Marlena Graczyk, która przedstawiła zaproszonych gości w osobie pani Elżbiety Michałowicz – Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz uczestników wraz z opiekunami.

Następnie każdy Ośrodek przedstawił przygotowaną prezentację multimedialną pt.: „Woda źródłem życia”. Wszystkie prezentacje były bardzo ładne i zawierały wiele ciekawych informacji związanych z hasłem przewodnim olimpiady.

W dalszej części wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z zasadami i formą przebiegu tegorocznej olimpiady matematyczno – przyrodniczej, która składała się z dwóch części: pisemnej testowej oraz pracy grupowej. Pierwsza część to indywidualne zmagania jednego z uczestników każdej drużyny, wyłonionego podczas losowania, którego dokonały pani Elżbieta Michałowicz i pani Jolanta Baran – Dyrektor naszego Ośrodka. Wylosowane osoby pod opieką pani Marty Juszkiewicz udały się do przygotowanego pomieszczenia, gdzie przez 90 minut rozwiązywały test matematyczno – przyrodniczy.

reklama

W tym samym czasie pozostali uczestnicy walczyli o zwycięstwo rozwiązując zadania w grupach, które były podzielone na bloki: biologia i chemia, matematyka i fizyka oraz geografia. Wśród zadań znalazły się krzyżówki, rebusy, zadania matematyczne, praca z mapą oraz doświadczenia z fizyki i chemii. Rozwiązując zadania, zarówno te indywidualne, jak i grupowe uczestnicy zdobywali punkty dla swojego Ośrodka.

Wszystkie zadania zostały sprawdzone przez powołaną komisję, która po przeliczeniu zdobytych punktów wyłoniła zwycięzców olimpiady.

I miejsce zajął nasz Ośrodek, II miejsce Ośrodek ze Słupcy, a miejsce III Ośrodek z Koła. Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc oraz pozostałe Ośrodki otrzymali dyplomy oraz nagrody – przestrzenne puzzle w formie globusa. Ponadto każdy uczestnik otrzymał słodkości. Dyplomy i nagrody zostały wręczone przez pana Zbigniewa Bartosika – Starostę Powiatu Tureckiego, który zaszczycił nas swoją obecnością. Po wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy udali się na obiad.

Współorganizatorem olimpiady było Starostwo Powiatowe w Turku. Zorganizowanie olimpiady było możliwe również dzięki sponsorom: Spółdzielni Mieszkaniowej „Tęcza” w Turku oraz KWB „Adamów” w Turku.

Olimpiada już po raz trzeci cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszystkie Ośrodki zadeklarowały chęć udziału w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli nauczyciele przedmiotów matematyczno- przyrodniczych: Agnieszka Idzikowska, Iwona Andrzejak, Marlena Graczyk.

Materiał prasowy

Podobne artykuły

Magiczna lekcja chemii w

Magiczna lekcja chemii w "Jedynce"

06-02-2019
Inwestycje i zarządcy dróg dla mieszkańców

Inwestycje i zarządcy dróg dla mieszkańców

02-01-2018
O chemii wiedzą (prawie) wszystko

O chemii wiedzą (prawie) wszystko

07-06-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama