wtorek 15 czerwca 2021

Jolanty, Lotara, Wita

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Święto Powiatu Tureckiego i gminy Brudzew już za nami

Święto Powiatu Tureckiego i gminy Brudzew już za nami - Źródło: www.powiat.turek.pl
Źródło: www.powiat.turek.pl 

Dwa dni świętowania minęły pod znakiem wspólnej zabawy sołectw, gali muzyki disco i zawodów konnych. Mieszkańcy powiatu nie zawiedli organizatorów umiejętnie dzieląc swój wolny czas pomiędzy kibicowanie drużynom piłkarskim i festyn w Brudzewie.

Wygrywając eliminacje powiatowe drużyna wsi Ewinów z gminy Przykona, będzie reprezentować Powiat Turecki podczas 3.Wielkopolskich Zmagań Sołectw. Będą rywalizować o nagrodę główną jaką jest 5 tys zł i wycieczka do Brukseli.

reklama

Wszystkie sołectwa świetnie poradziły sobie z konkurencjami, a nie łatwo było zdobywać punkty grając w butach gumowych podczas Sołeckiego Ełro 2012, strzelać gole do Budy Sołtysa czy nosić wodę w stroju Bamberki. Ostateczny wynik był niewiadomą do ostatniego konkursu, i tak: I miejsce zajął Ewinów, II – Kalinowa a III – Janiszew.

Zmaganiom drużyn kibicowali: Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Zbigniew Bartosik Starosta Turecki, Zdzisław Wojtkowiak Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tureckiego, Władysław Karski Wicestarosta, Cezary Krasowski Wójt Gminy Brudzew i Tomasz Kiciński Przewodniczący Rady Gminy Brudzew.

Na zakończenie pierwszego dnia Święta Powiatu Tureckiego i Gminy Brudzew odbyła się gala muzyki disco i dance. Drugi dzień to przede wszystkim konkursy konne w powożeniu zaprzęgami i skoki przez przeszkody. Trudny tor przeszkód sprawił, że zawody były widowiskowe i pełne atrakcji dla publiczności.

reklama

Końcowe wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco: w kategorii zaprzęgów pojedynczych koni dużych pierwsza trójka to Roman Gronowalski, Karol Arent i Dariusz Przepióra; zaprzęgi parokonne koni dużych – Andrzej Głodny, Roman Gronowalski i Dariusz Wróbel; kuce jedynki – Zbigniew Nowakowski, Stefan Markiewicz, Roman Gronowalski; kuce dwójki – Stefan Markiewicz, Zbigniew Nowakowski i Eugeniusz Chojnowski. Poza konkursem zaprezentowały się publiczności zaprzęgi czterokonne. Niestety rzęsisty deszcz utrudnił start wielu jeźdźcom zgłoszonym w konkursach skoków przez przeszkody.

Podczas festynu było wiele innych atrakcji - najmłodszych zapraszało wesołe miasteczko, a trochę starszych stoiska gastronomiczne. Wiele osób sprawdziło swój stan wiedzy o naszym powiecie biorąc udział w konkursie z nagrodami zorganizowanym na stoisku Powiatu Tureckiego.

Źródło: www.powiat.turek.pl

Podobne artykuły

Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew już na...

23 kw.
Dotacje dla Potworowa, Żdżar, Polichna i 7...

Dotacje dla Potworowa, Żdżar, Polichna i 7 innych...

05-06-2018
Gm. Turek: Otwarcie dyskoteki budzi lęk....

Gm. Turek: Otwarcie dyskoteki budzi lęk....

19-12-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama