piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Goście na premierze 3D

Goście na premierze 3D
 

15 wychowanków Domu dla Dzieci i Młodzieży w Turku z opiekunem będzie gośćmi pierwszego pokazu filmu 3D w kinie „Tur”. Bezpłatne wejściówki ufundował dla nich Urząd Miejski w Turku. Jest też dobra wiadomość dla pozostałych miłośników kina. Do końca czerwca na wszystkie film 3D obowiązuje promocyjna cena biletów.

Pierwszy, premierowy pokaz filmu 3D w turkowskim kinie „Tur” odbędzie się w piątek, 15 czerwca. Widzowie obejrzą amerykańską superprodukcję science/fiction pt. „Avengers”. Film będzie można zobaczyć także w trzy kolejne dni, do poniedziałku, 2 razy dziennie, o godzinie 17 i 20. Film adresowany jest do osób w wieku powyżej 12 lat i wyświetlany będzie w wersji z dubbingiem.

reklama

Na ten pierwszy, historyczny pokaz Burmistrz Turku zaprosił wychowanków turkowskiego Domu dla Dzieci i Młodzieży. Weźmie w nim udział 15 starszych dzieci z opiekunem. Mniejsze, do kina powędrują tydzień później, gdy wyświetlana będzie kreskówka „Piraci”, także w 3D. Bilety dla nich i okulary funduje Urząd Miejski w Turku.

Na wszystkie pokazy filmów 3D w „Turze” do końca czerwca obowiązuje promocyjna cena biletów – 16 zł. Pamiętać jednak trzeba o konieczności kupna w kinowej kasie specjalnych okularów umożliwiających obejrzenie filmu. Ich cena to 5 zł. Można je potem wielokrotnie używać na kolejnych pokazach nie płacąc za nie ponownie.

Kino „Tur” wznawia działalność po kilkutygodniowej przerwie. W jej trakcie w placówce zamontowano projektor cyfrowy, z przystawką umożliwiającą wyświetlanie filmów 3D oraz nowy, specjalny ekran. Nowością jest też schodołaz, który ułatwi wejście do kina osobom poruszającym się na wózkach. Inwestycji dokonano przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i z budżetu miasta.

reklama

Materiał prasowy, Ł. Maciejewski

Podobne artykuły

"Czary Mary Okulary". Zostaw stare okulary w SP5

03-10-2018
Trwa zbiórka okularów dla Afrykańczyków

Trwa zbiórka okularów dla Afrykańczyków

02-10-2018
Komunikat Urzędu Miejskiego w Turku w sprawie...

Komunikat Urzędu Miejskiego w Turku w sprawie myjni...

06-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama