poniedziałek 06 lipca 2020

Dominiki, Jaropełka, Łucji

reklama

W "Wyborczej" zrugali Młynarczyka

W
 

Choć wiele osób chciałoby, żeby Turek był znany za sprawą sera i Mehoffera, to często nasze miasto zyskuje 5 minut sławy w wyniku całkiem innych sytuacji (świnie biegające po rondzie itp.). W zeszłym tygodniu garść informacji o polityce w wydaniu turkowskim pojawiła się w dodatku regionalnym ogólnopolskiego dziennika, a bohaterem tekstu "Ma problemy z liczeniem, ale został dyrektorem" jest Dariusz Młynarczyk.

Wspomniany artykuł jest pokłosiem zamieszania wokół odprawy wypłaconej Krzysztofowi Bestwinie. Dziennikarza poznańskiej „Gazety Wyborczej” zainteresowało to, iż Dariusz Młynarczyk – nazwany w tekście "wysoko postawionym działaczem Platformy" – zwyciężył w konkursie na wicedyrektora departamentu rolnictwa w Urzędzie Marszałkowskim pomimo zarzutu złamania przez niego ustawy kominowej. Autor tekstu zastanawia się, dlaczego Dariusz Młynarczyk wystartował w konkursie (i go wygrał), jednocześnie nie podając informacji o trwającym postępowaniu karnym przed rzecznikiem dyscypliny finansowej. Jak się okazuje,  głos w tej sprawie zabrali również radni sejmiku wojewódzkiego, reprezentujący PiS czy lewicę. Ci stwierdzili, iż Dariusz Młynarczyk jest "wiernym aktywistą", któremu partia nie robi krzywdy oraz człowiekiem, który "nie powinien pełnić dyrektorskich funkcji".

reklama

W lutym 2011 roku na posiedzeniu rady społecznej SP ZOZ w Turku zapadła decyzja odnośnie ustąpienia ze stanowiska dyrektora szpitala Krzysztofa Bestwiny. Wiązało się z tym wypłacenie odprawy w wysokości 80 tys. złotych. Z kolei w maju do Biura Rady Powiatu Tureckiego wpłynął oficjalny wniosek o odwołanie ze stanowiska starosty Dariusza Młynarczyka. W dniu 29 czerwca 2011 roku nowym starostą powiatu tureckiego został Zbigniew Bartosik. Radni w głosowaniu tajnym poparli jego kandydaturę 12 głosami. Odwołanie Dariusza Młynarczyka była dla obecnych w Sali Solidarności jedynie formalnością.

Pozbawienie Dariusza Młynarczyka stanowiska starosty miało swoje konsekwencje. Reakcją na to zdarzenie było ogłoszenie w lipcu ubiegłego roku oświadczenia rady powiatowej PO. Tam wskazano, iż Romuald Antosik, Mariola Kadrzyńska-Siwek, Anita Dzieciątkowska-Pieścik, Władysław Karski i Andrzej Wojtkowiak nie reprezentują już stanowiska partii. Z kolei Krystian Krawczyk pożegnał się z funkcją członka zarządu powiatowego PO. Samorządowiec stracił także członkostwo w Platformie, gdyż taki wyrok Regionalnego Sądu Koleżeńskiego zapadł w dniu 28 lutego 2012 roku.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” pracy Dariusza Młynarczyka w Urzędzie Marszałkowskim chce się teraz przyglądać sejmikowa Komisja Rewizyjna.

reklama

AW
Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

Wójt Władysławowa przegrał w sądzie z radnymi

Wójt Władysławowa przegrał w sądzie z radnymi

14-11-2014
Chcą likwidacji stanowiska dyrektorskiego w PGKiM

Chcą likwidacji stanowiska dyrektorskiego w PGKiM

16-10-2013
Młynarczyk żąda przeprosin

Młynarczyk żąda przeprosin

30-09-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama