niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zrozumienie dla potrzeby chodnika czyli co?

Zrozumienie dla potrzeby chodnika czyli co? - Fot. M. Derucki
Fot. M. Derucki 

Sukcesywna realizacja, daleko idące zrozumienie dla wniosków – czyżby redakcja Turek.net.pl postanowiła przypomnieć najlepsze fragmenty rozmaitych przemówień partyjnych oficjeli doby PRL-u? Nic bardziej mylnego. Po prostu głównie w taki ogólnikowy sposób można mówić o rezultatach poniedziałkowego spotkania burmistrza Czapli oraz przewodniczącego Pańczyka z wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 470.

Za sobą mamy już wizytę kilku turkowian na ostatniej sesji Rady Miejskiej, spotkanie z przedstawicielami Policji i włodarzami bezpośrednio na problematycznym odcinku al. Jana Pawła II i tzw. spotkanie robocze, które nie miało być "cyrkiem", a w dniu 1 października historia walki o bezpieczeństwo osób zamieszkałych przy budzącej spore emocji alei miała swój ciąg dalszy. W poniedziałek do Poznania udali się panowie Pańczyk i Czapla, którzy w stolicy województwa wielkopolskiego przedstawili siedem wniosków, a – jak informuje UM w Turku – dotyczą one: stworzenia ścieżki rowerowej/chodnika na odcinku od ronda ks. J. Popiełuszki do ul. Zdrojki Prawe; poszerzenia ścieżki rowerowej/chodnika od Zdrojek Prawych do ul. Dworcowej; budowy chodnika wraz z odwodnieniem od drogi równoległej do Zdrojek Prawych (strona północna); budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ulicami Dworcową i Zdrojki Prawe; sygnalizacji samowzbudnej przy ul. Komunalnej; budowy ekranów akustycznych oraz odwodnienia ulicy Kaliskiej wzdłuż drogi 470.

reklama

Szereg postulatów zaprezentowany został Wojciechowi Jankowiakowi – wicemarszałkowi Województwa Wielkopolskiego oraz dyrektorowi Markowi Kmiecikowi i wicedyrektorowi Pawłowi Katarzyńskiemu z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. W czasie  narady roboczej burmistrz Zdzisław Czapla zadeklarował również wykonanie kanalizacji deszczowej, która powstać miałaby na odcinku przebiegającym od ul. Zdrojki Prawe do drogi równoległej po stronie północnej.

Czy zatem protestujący mieszkańcy al. Jana Pawła II mają się z czego cieszyć? Jak dowiadujemy się z informacji, wystosowanej przez Urząd Miejski w Turku, „Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Kierownictwo Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wykazali daleko idące zrozumienie dla wniosków Burmistrza Miasta Turku, jednocześnie deklarując ich sukcesywną realizację.

AW 

Podobne artykuły

W Gozdowie mają błota co niemiara... od lat....

W Gozdowie mają błota co niemiara... od lat. Problem...

24 lt.
Uczniowie SP1 wrócili w czasy PRL-u podczas...

Uczniowie SP1 wrócili w czasy PRL-u podczas "Żywej...

05-04-2019
Turek: Kraksa na obwodnicy. Citroen zatrzymał...

Turek: Kraksa na obwodnicy. Citroen zatrzymał się na...

04-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama