wtorek 13 kwietnia 2021

Artemona, Justyny, Przemysławy

5°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

W Gozdowie mają błota co niemiara... od lat. Problem błotnistych dróg i to nie tylko na wsiach.

W Gozdowie mają błota co niemiara... od lat. Problem błotnistych dróg i to nie tylko na wsiach.
 

Okres przedwiosenny to zmora małych miejscowości w powiecie ale także nowych ulic w Turku. Na skrzynkę oraz telefon redakcyjny otrzymaliśmy kilka zgłoszeń zbulwersowanych mieszkańców borykających się z problemem dróg dojazdowych, które wyglądają jak trasy rajdu terenowego. 

Jednym ze zgłoszeń jest problem w miejscowości Gozdów (gm. Tuliszków), który powraca jak bumerang na początku każdego roku. Dokładnie 9 lat temu prezentowaliśmy zdjęcia ukazujące okrutną rzeczywistość z którą borykają się mieszkańcy (zdjęcia sprzed 9 lat). Choć jak informuje czytelnik przez ten okres drogi wokół Gozdowa były naprawiane to problem nadal pojawia się w okresie przedwiosennym.  -Mamy problem z drogą gminną w miejscowości Gozdów. Od kilku lat staraliśmy się o drogę główną. Tak została  zrobiona  ale jest jeszcze jedna droga i nagle cisza ze strony Gminy. Ta droga też została do Was wysłana  kilka lat temu. Tylko teraz możemy coś działać z tą drogą  bo jak będzie susza to ten problem zamiotą pod dywan. - pisze zbulwersowany mieszkaniec Gozdowa.

reklama

Zdjęcia z Gozdowa.

   

Kolejne zgłoszenie telefoniczne otrzymaliśmy od mieszkanki Turku, która przedstawiła problem z dojazdem do posesji na osiedlu Zdrojki Prawe przy nowych ulicach Żeligowskiego oraz Jęczmiennej. Zgłoszenie dotyczy błotnistej drogi jednak największe emocje budzi niezrozumiały klucz według którego utwardzano dojazdy do poszczególnych posesji. -Mamy bardzo wielki problem, bardzo wielki problem. Nie można się dostać do domu. Proszę przyjechać i zobaczyć w jakim stanie jest ta droga. Jednym nie wysypali a inni mają wysypane. Pod domkiem mają suchutko, wysypany grysik. - ubolewa zdenerwowana Czytelniczka.

reklama

Zdjęcia ze Zdrojek Prawych

      

Podobna sytuacja jest na jednej z ulic w miejscowości Żuki na z nowo powtającym osiedli domków jednorodzinnych. Tu mieszkańcy mają większy problem bo jak się okazuje droga jest własnością prywatną, której przejęciem gmina zainteresowana nie jest.  Po obejrzeniu zdjęć chyba nie ma co się dziwić bo wygląda to okropnie.

Żuki

      

Opisane problemy mieszkańców to prawdopodobnie niewielki wycinek podobnych sytuacji w wielu miejscowościach gmin powiatu tureckiego. Skrzynka redakcyjna redakcja@turek.net.pl jest zawsze do dyspozycji mieszkańców borykających się z takimi lub innymi problemami.

Podobne artykuły

Wideo: Wszyscy gonili Kaczora! Sportowcy,...

Wideo: Wszyscy gonili Kaczora! Sportowcy,...

25-05-2018
Wideo: Młodzież

Wideo: Młodzież "Pogoniła Kaczora" w Kaczkach Średnich

24-05-2018
Kaczki Średnie: Pogonili Kaczora przez błoto,...

Kaczki Średnie: Pogonili Kaczora przez błoto, wykopy...

24-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama