czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Turek w marszu "Obudź się Polsko"

Turek w marszu
Źródło: blogpress.pl / nadesłano przez PiS w Turku 

Co jakiś czas mieszkańcy Turku i okolic ekscytują się obecnością jakiegoś przedstawiciela naszej społeczności w mediach, ot chociażby w programie rozrywkowym, tymczasem w miniony weekend twarze członków Forum Młodych PiS pojawiły się na moment w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i na poczytnych (nawet bardziej niż Turek.net.pl) portalach. W sobotę licealiści - Filip Nowakowski i Szymon Kmieciak mieli okazję przemaszerować ulicami Warszawy na czele pochodu wraz z Jarosławem Kaczyńskim.

W czasie lipcowej konferencji, zwołanej przez lokalnych członków FM PiS postanowiliśmy zapytać "młode wilki" turkowskiej prawicy  m.in. o to, jak często i czy w ogóle pojawiają się chociażby na sesjach Rady Miasta czy Powiatu. Panowie mówili wtedy, iż nie czynią tego, ale jak pokazały minione dni uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Turku pomijają – być może słusznie – obserwację połajanek lokalnych samorządowych „watażków”, biorąc jednocześnie udział w działaniach o wyższej randze.

reklama

W wydarzeniu w dniu 29 września, które ściągnęło do Warszawy tysiące ludzi, uczestniczyli również działacze PiS i Solidarności z powiatu tureckiego. Jak wskazuje lider lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, na szczególną uwagę zasługuje właśnie aktywność turkowskich uczestników marszu „Obudź się Polsko”. – Przedstawicieli naszego powiatu mogliśmy zobaczyć w głównych wydaniach programów informacyjnych stacji ogólnopolskich a także w prasie krajowej oraz na portalach internetowych. Jak zwykle nie zawiedli działacze młodzieżówki turkowskiego PiS-u Filip Nowakowski i Szymon Kmieciak, którzy wraz z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim szli na czele Marszu – informuje Ryszard Bartosik, chwaląc m.in. postawę nastolatków. Ci stanęli w pierwszych szeregach tłumu demonstrantów, a ich twarze faktycznie można było ujrzeć chociażby w tvn-owskich Faktach czy na internetowym serwisie Gazety Wyborczej.

Marsz „Obudź się Polsko” odbył się z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości, a wzięli w nim udział m.in. politycy PiS, członkowie Solidarnej Polski oraz obrońcy telewizji TRWAM. Celem inicjatywy było wyrażenie sprzeciwu wobec działań prowadzonych przez obecną ekipę rządzącą, z Donaldem Tuskiem na czele.

AW
Fot. PiS w Turku 

Podobne artykuły

Filip Nowakowski będzie startował na radnego

Filip Nowakowski będzie startował na radnego

11-07-2014
Młodzież PiS-u chce zasiąść w Radzie Miasta

Młodzież PiS-u chce zasiąść w Radzie Miasta

03-01-2014
Wideo: Kaczyński o blokowaniu kariery młodym

Wideo: Kaczyński o blokowaniu kariery młodym

02-10-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama