wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Patriotyczne biegi w Turku

Patriotyczne biegi w Turku
 

Świętować także można na sportowo. Od 23 lat przekonują o tym uczestnicy Ogólnopolskich Biegów Niepodległości, jakie 11 listopada odbywają się w Turku. Na starcie zawodów co roku staje około 1500 małych i dużych sportowców z całej Polski oraz grupa gości z zagranicy.

11 listopada w Turku biegać będą wszyscy - przedszkolacy, uczniowie szkół, rodziny z dziećmi i oczywiście zawodowcy z klubów lekkoatletycznych. W biegach dziecięcych tradycyjnie dominują turkowianie, natomiast w biegu głównym większość uczestników to goście z różnych stron kraju oraz spoza niego, głównie zza wschodniej granicy.

reklama

Dzieci konkurować będą na różnych dystansach, w zależności od wieku - od 200 do 1500 metrów. Uczestnicy biegu głównego do pokonania będą mieli 6 km, uczestniczki – połowę tego dystansu. Początek biegów dziecięcych zaplanowano na godzinę 11, a start biegu głównego odbędzie się o 11.45.

Tradycyjnie biegom towarzyszyć będą Otwarte Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Biegu na Łyżworolkach, Rekreacyjny Marszo-Bieg Rodzinny oraz Rajd Nordic Walking. Udział w nich, podobnie jak w biegu głównym, wziąć może każdy chętny, wystarczy zgłosić się w Biurze Zawodów, które znajdować się będzie w pomieszczeniach pływalni przy ul. Sportowej.

Dla zwycięzców oraz losowych uczestników konkurencji przewidziano atrakcyjne nagrody. Dzieci otrzymają sprzęt sportowy, najlepsi zawodnicy biegu głównego – nagrody pieniężne. Prezenty trafią też do szkół, które zwyciężą w klasyfikacji drużynowej, zawodników najstarszych czy najliczniej reprezentowanej rodziny.

reklama

Turkowskie Ogólnopolskie Biegi Niepodległości to jedna z najstarszych i największych imprez w Wielkopolsce. Organizatorem zawodów jest Urząd Miejski w Turku przy pomocy TKKF „Tęcza”, LKS „Maraton” i OSiR w Turku.

Ł. Maciejewski

Podobne artykuły

Po sesji Rady Miejskiej w Turku. Radni obniżyli...

Po sesji Rady Miejskiej w Turku. Radni obniżyli...

27-11-2020
Black Friday 2020 - okazje, których nie możesz...

Black Friday 2020 - okazje, których nie możesz...

23-11-2020
Elektronika na święta? 3 ciekawe prezenty dla...

Elektronika na święta? 3 ciekawe prezenty dla siebie

19-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama