piątek 30 października 2020

Angeli, Przemysława, Zenobii

reklama

Mehoffer i ser kusił na targach

Mehoffer i ser kusił na targach
 

Zwiedzający XIX Targi – Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur” mogli zapoznać się z ofertą turystyczną naszego miasta. Turek swoje atrakcje prezentował na zielonym stoisku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

Trwające od 22 do 24 lutego Targi odbywały się w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Międzynarodowych Targów Łódzkich. Prezentowało się tutaj ponad 120 wystawców, w tym samorządy, uzdrowiska, biura podróży, muzea, centra rozrywki i oferujący inne atrakcje turystyczne. Wśród wystawców nie zabrakło przedstawicieli naszego miasta.

reklama

Na ladzie pod nazwą „Turek – miasto w klimacie Mehoffera” można było zaopatrzyć się w foldery i ulotki z informacjami o mieście, o Festiwalu Mehofferowskie Klimaty zaplanowanym na 14 i 15 września 2013 r., o Dniu Sera w pierwszą niedzielę wakacji szkolnych. Informacje na temat tej ostatniej imprezy uzupełniała degustacja serów marki „TUREK” i gadżetów Mleczarni „Turek” Sp. z o.o. Dla tych, którzy chcieli otrzymać gadżet promocyjny miasta Turek, przygotowane były konkursy wiedzowe. Wystarczyło zapoznać się z materiałami wyłożonymi na ladzie, aby poprawnie odpowiadać na pytania, zgarniając smycze, kubki, długopisy i koszulki z logo projektu „Turek – miasto w klimacie Mehoffera”.

Targi są jednak przede wszystkim świetną okazją do zaznajomienia z ofertą turystyczną specjalistów z branży, tj. przewodników turystycznych i pilotów wycieczek. Efekt jest zachwycający, gdyż zainteresowanie turkowskim muzeum, kościołem z dziełami Józefa Mehoffera i festiwalem „Mehofferowskie Klimaty” było olbrzymie. Swój pobyt w Turku z zamiarem zwiedzania kościoła, udziału w warsztatach w Muzeum, czy też udział we wrześniowym festiwalu, zgłosiło kilka dużych grup wycieczkowiczów. Wielu zwiedzających zapowiedziało także przyjazd do naszego miasta na Dzień Sera.

Materiał prasowy UM Turek

Mehoffer i ser kusił na targach

Podobne artykuły

Ten klimat nikomu nigdy nie służył

Ten klimat nikomu nigdy nie służył

23-06-2017
Jasak zbudował to samo, co Marczewski i ulotka...

Jasak zbudował to samo, co Marczewski i ulotka tego...

20-12-2013
Co dalej z festiwalem Mehoffera?

Co dalej z festiwalem Mehoffera?

23-09-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama