środa 08 lipca 2020

Arnolda, Edgara, Elżbiety

reklama

Recytatorska potyczka gimnazjalistów

Recytatorska potyczka gimnazjalistów
 

W poniedziałkowe popołudnie młodzi recytatorzy z powiatu tureckiego zmierzyli się w kolejnej edycji turnieju "Słowo za słowo". Zwycięzcy tychże eliminacji będą reprezentować nasz powiat na wyższym szczeblu zmagań.

Nie da się ukryć, że w dziś - w czasach niestarannej paplaniny, SMS-ów i emotikonów - recytatorska rywalizacja jest doskonałą okazją do poznawania literatury i promowania kultury języka. Udział w turnieju uczy także jak radzić sobie ze stresem, związanym z publicznymi wystąpieniami. Na pojawienie się na scenie Miejskiego Domu Kultury w Turku zdecydowało się 9 odważnych, młodych ludzi. Poczynania gimnazjalistów śledziło Jury w składzie: Hanna Kubacka-Kujawińska – instruktor ds. recytacji z Konina, Sylwia Przybylska – instruktor ds. teatru i recytacji MDK w Turku, Paweł Grabara – muzyk MDK w Turku. Specjaliści oceniali m.in. dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

reklama

Gdy wszyscy zaprezentowali już swoje recytatorskie zdolności, Komisja Artystyczna udała się na naradę. Wkrótce potem okazało się, że Jury postanowiło nagrodzić: Michała Zielińskiego (Gimnazjum nr 1 w Turku), Nikolę Szymańską (Gimnazjum we Władysławowie), Klaudię Uznańską (również Gimnazjum we Władysławowie), Aleksandrę Kadrzyńską (Gimnazjum w Przykonie) oraz Zuzannę Ujazdowską (Gimnazjum w Wyszynie).

Triumfatorzy eliminacji powiatowych wezmą udział w VII Turnieju Recytatorskim “Słowo za słowo”, który odbędzie się 13 marca (gimnazjaliści) i 14 marca (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, dorośli) w CKiS w Koninie.

AW

Podobne artykuły

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

12 mrz.
ZST Turek Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu...

ZST Turek Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu...

26-03-2019
XX Festiwal Szkolny PLAMA w pierwszy dzień wiosny

XX Festiwal Szkolny PLAMA w pierwszy dzień wiosny

22-03-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama