wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władze nie liczą dni i kasy?

Władze nie liczą dni i kasy?
 

Choć nasi Czytelnicy chętnie odwiedzają elektroniczne łamy Turek.net.pl, wstawiają komentarze i nadsyłają maile, to jednak śledzą także to, co ukazuje się w innych mediach. Jedna z bardziej spostrzegawczych osób zwróciła nam uwagę na to, że lokalny dwutygodnik pełni najwyraźniej rolę osobliwego wehikułu czasu.

Jakże zgryźliwym członkom naszej redakcji nie zawsze uda się zauważyć wszelkiego rodzaju dziwne zjawiska, ale część z nich skrzętnie wyłapują nasi odbiorcy. Jeden z Czytelników – jak można wywnioskować z jego maila mieszkaniec Turku – jest mocno zaniepokojony treściami, które serwuje mu nowy dwutygodnik „Info”. Dociekliwego analizatora zainteresowało to, czemu niektóre treści pojawiają się tam z niezrozumiałym poślizgiem.

reklama

Jednym z takich przykładów mają być chociażby życzenia (w formie ogłoszenia płatnego), w których ciepłe słowa pod adresem pań kierują przewodniczący Pańczyk i burmistrz Czapla. Naszego – no dobrze, nie tylko naszego – Czytelnika zraziło to, że owe treści dotyczą 8 marca, a ukazały się przecież 11 marca, bo wtedy „wyszedł” najnowszy numer dwutygodnika informacyjnego. O ile na owe życzenia można jeszcze przymknąć oko, to autor maila, który trafił na naszą skrzynkę, nie może pojąć, jaki sens miało zamieszczenie dwóch informacji na przedostatniej stronie pisma.

Pierwsza z nich mówi o tym, że „...Burmistrz Miasta Turku niniejszym informuje, iż w terminie od 11 lutego 2013 r. do 04 marca 2013 wywieszony został do publicznej wiadomości w siedzibie Urzędu Miejskiego w Turku przy ul. Kaliskiej 59 wykaz nieruchomości gruntowej o pow. 3,2612 ha...”, a w drugiej mowa jest o tym, iż „...Burmistrz Miasta Turku niniejszym informuje, iż w terminie od 15 lutego 2013 r. do 08 marca 2013 wywieszony został do publicznej wiadomości w siedzibie Urzędu Miejskiego w Turku przy ul Kaliskiej 59, wykaz nieruchomości gruntowych oznaczonych w obrębie „B”...” i tak dalej.

Co mi po takim informowaniu o wywieszeniach, skoro dwutygodnik ukazał się, jak zresztą widać po cyferce na okładce 11 marca. O ile znam się na kalendarzu, to już przecież musztarda po dawno wystygłym obiedzie.” –  mówi poirytowany Turkowianin. – No i kto wogóle decyduje o tym, że w numerze z 11 marca pojawił się materiał płatny Gimnazjum nr 2 w Turku. Znowuż dwa tygodnie wcześniej wydrukowali rozmowę z Przewodniczącym RM Markiem Pańczykiem, a był to jakiś materiał płatny Gminy Miejskiej Turek? A ja jestem z tej gminy i mnie nikt o zdanie nie pytał.

Portal Turek.net.pl raczej owych wątpliwości nie rozwieje, a najlepszym rozwiązaniem dla osób, które dręczą takie pytania, będzie wizyta w sali im. Solidarności w dniu 21 marca. Wtedy podczas sesji Rady Miejskiej będzie można zapewne natknąć się na panów Czaplę oraz Pańczyka, jak i redaktora nowego dwutygodnika.

reklama

AW

Podobne artykuły

Najem długoterminowy - atrakcyjniejszy od...

Najem długoterminowy - atrakcyjniejszy od leasingu w...

12 lip.
Numer działki - jak go ustalić za pomocą mapy?

Numer działki - jak go ustalić za pomocą mapy?

28 czerw.
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie bez pośrednika?

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie bez pośrednika?

17 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama