środa 30 listopada 2022

Andrzeja, Maury, Ondraszka

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Farben Lehre jak bumerang

Farben Lehre jak bumerang
 

Jeszcze wczoraj w Poznaniu na Punky Reggae Live a już dziś w Turku, na kolejnym koncercie w Pubie 21. Mowa oczywiście o Farben Lehre, punkowym zespole, który tak bardzo ukochał nasze miasto, że z ogromną przyjemnością wraca, by grać dla turkowskich fanów.

Farben Lehere to zespół, który zadowoli zarówno starego panucra, jak i współczesnego kinderpunka. Przekonać się o tym można było podczas niedzielnego koncerty w Pubie 21, gdzie obok pamiętających pierwszy koncert płockiej grupy w Turku, doskonale bawili się młodzi miłośnicy niepokornych dźwięków. Dlatego też Wojciech Wojda (wokal, teksty), Konrad Wojda (gitara, wokal), Filip Grodzicki (gitara basowa) i Adam Mikołajewski (perkusja) zaserwowali turkowskiej publice wybuchową mieszankę, stanowiącą mix starych utworów z najnowszymi hitami.

reklama

Farben Lehre można spokojnie nazwać weteranami muzycznych scen – zespół powstał we wrześniu 1986 roku. Bynajmniej nie znaczy to jednak, że można mówić o rozleniwieniu, wywołanym długim okresem funkcjonowania. Dotychczas fani otrzymali 9 płyt studyjnych, koncertowe "Samo życie", dwa dvd: "Przystanek Woodstock 2006" i "Punky Reggae live 2008" oraz liczne kompilacje. Zespół regularnie występuje w Polsce, jak i za granicą – muzycy w przeciągu ostatnich 5 lat dali blisko 500 koncertów. O tym, jak bardzo melodyjną i energiczną jest muzyka zespołu wie chyba każdy, kto choć raz usłyszał "Helikoptery", "Pozytywkę" czy "Spodnie z GS-u".

Kolejny koncert w Pubie 21 już za niespełna miesiąc. 13 kwietnia o godz. 19 fanów rockowych brzmień porwie do wspólnej zabawy zespół Behavior, znany przede wszystkim ze ścieżki dźwiękowej z serialu animowanego “Włatcy much”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Pubie 21. W cenie biletu płyta zespołu „Behavior”.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Podobne artykuły

Boys oraz Sylwia Grzeszczak już w czerwcu....

Boys oraz Sylwia Grzeszczak już w czerwcu....

20-03-2019
Słowa stały się ciałem. Jedna Druga z kolejną...

Słowa stały się ciałem. Jedna Druga z kolejną płytą

21-05-2018
Czy słowo stanie się ciałem? Lub przynajmniej...

Czy słowo stanie się ciałem? Lub przynajmniej płytą?

14-11-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama