czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Biegają bo lubią!

Biegają bo lubią!
 

20 miłośników biegania rozpoczęło dziś sezon ruchu na świeżym powietrzu. Tym samym w Turku zainaugurowano ogólnopolską akcję Biegam Bo Lubię.

W związku z tym, że pogoda dopisuje, osoby które niekoniecznie chciały narażać się na zimowy chłód, dziś z przyjemnością miały szansę na wspólny wysiłek „pod chmurką”. Wszystko to za sprawą zajęć zorganizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji BbL, czyli Biegam Bo Lubię.

reklama

BbL powstała z inicjatywy Portalu Bieganie.pl i Dziennikarzy Programu III Polskiego Radia. Głównym celem inicjatorów akcji jest stworzenie nowych sportowych, biegowych centrów kraju, które odżywać będą na razie wprawdzie tylko raz w tygodniu, ale jak twierdzą, od czegoś trzeba zacząć.

W Turku spotkania będą odbywać się w każdą sobotę, o godzinie 9:30. Miejscem wspólnego biegania jest stadion przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Turku, jednak turkowscy organizatorzy zapowiadają również wypady do zdrojkowego lasu. Opiekunami grupy są Albin Zańko i Zbigniew Ryczyński -  trenerzy LKS „Maraton”. 

Foto: M. Derucki

Podobne artykuły

Ł. Panfil: Wielki sport w Kaczkach Średnich

Ł. Panfil: Wielki sport w Kaczkach Średnich

01-12-2017
Turek: Stadion w remoncie

Turek: Stadion w remoncie

31-08-2017
Przebudowa stadionu I LO ze wsparciem miasta?...

Przebudowa stadionu I LO ze wsparciem miasta?...

30-05-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama