czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Radośnie i ekologicznie w ZSR CKP

Radośnie i ekologicznie w ZSR CKP
 

Współczesna młodzież interesuje się nie tylko sportem, muzyką i modą, ale także zagadnieniami dotyczącymi dbałości o środowisko naturalne. Namacalnym tego dowodem były – połączone z Powiatową Sesją Ekologiczną – piątkowe obchody  Dnia Ziemi.

Aula ZSR CKP w Kaczkach Średnich wypełniła się w dniu 19 kwietnia uczestnikami wspomnianego podwójnego wydarzenia, które łączyć miało dobrą zabawę z propagowaniem treści proekologicznych. Piątkowy event rozpoczęto od dawki merytoryki. Wówczas tematykę najważniejszych problemów Ziemi w XXI w. przybliżyli zebranym uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych. Uczestnicy obchodów eko-święta mieli okazję poszerzyć swą wiedzę na rozmaite sposoby. Pomocne bez wątpienia okazały się  prezentacje multimedialne, które przygotowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a prawdziwą gratką była wystawa tematyczna poświęcona zagadnieniom alternatywnych źródeł energii.

reklama

W dalszej części spotkania nadszedł czas na sprawdzenie, czy aby przekazywana wiedza tkwi w głowach, a nie idzie w las. Sposobność do takiej weryfikacji dała eko-zabawa, w której wzięli udział uczniowie lokalnych szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Zadaniem kilkuosobowych zespołów było przygotowanie naprędce projektu domku pasywnego czyli ekologicznego, korzystającego z rozwiązań energooszczędnych itd.

Jak się okazało, we wspomnianej rywalizacji Komisja Konkursowa przyznała reprezentantom ZST i ZSR CKP ex aequo I miejsce, II lokata przypadła w udziale uczniom ZSO w Turku. W przypadku nieco młodszej młodzieży, projekt domu autorstwa uczniów Gimnazjum w Słodkowie został oceniony wyżej, niż praca gimnazjalistów z Przykony. W konkursie na ulotkę triumfowały: Weronika Głodowska (Gimnazjum nr 1 w Turku) i Dominika Wolf (Gimnazjum w Słodkowie) – ex aequo I miejsce, Agnieszka Płóciennik (Gimnazjum nr 2 w Turku) i Kinga Czekała (Gimnazjum w Przykonie) – równorzędne II miejsca.

Konkurs zwieńczono rozdaniem nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe, ale przecież dzięki poszerzeniu swej wiedzy ekologicznej wszyscy mogli czuć się wygrani.

reklama

AW

Podobne artykuły

Siatkówka plażowa: Tobiasz Majcherek  i...

Siatkówka plażowa: Tobiasz Majcherek i Sebastian...

22-05-2017
Z Kowali do Kaczek czyli IV Integracyjny Rajd...

Z Kowali do Kaczek czyli IV Integracyjny Rajd...

08-05-2017
Pobiegnij na orientację i integruj się

Pobiegnij na orientację i integruj się

19-04-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama