poniedziałek 17 luty 2020

Donata, Gizeli, Łukasza

reklama

Radośnie i ekologicznie w ZSR CKP

Radośnie i ekologicznie w ZSR CKP
 

Współczesna młodzież interesuje się nie tylko sportem, muzyką i modą, ale także zagadnieniami dotyczącymi dbałości o środowisko naturalne. Namacalnym tego dowodem były – połączone z Powiatową Sesją Ekologiczną – piątkowe obchody  Dnia Ziemi.

Aula ZSR CKP w Kaczkach Średnich wypełniła się w dniu 19 kwietnia uczestnikami wspomnianego podwójnego wydarzenia, które łączyć miało dobrą zabawę z propagowaniem treści proekologicznych. Piątkowy event rozpoczęto od dawki merytoryki. Wówczas tematykę najważniejszych problemów Ziemi w XXI w. przybliżyli zebranym uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych. Uczestnicy obchodów eko-święta mieli okazję poszerzyć swą wiedzę na rozmaite sposoby. Pomocne bez wątpienia okazały się  prezentacje multimedialne, które przygotowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a prawdziwą gratką była wystawa tematyczna poświęcona zagadnieniom alternatywnych źródeł energii.

reklama

W dalszej części spotkania nadszedł czas na sprawdzenie, czy aby przekazywana wiedza tkwi w głowach, a nie idzie w las. Sposobność do takiej weryfikacji dała eko-zabawa, w której wzięli udział uczniowie lokalnych szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Zadaniem kilkuosobowych zespołów było przygotowanie naprędce projektu domku pasywnego czyli ekologicznego, korzystającego z rozwiązań energooszczędnych itd.

Jak się okazało, we wspomnianej rywalizacji Komisja Konkursowa przyznała reprezentantom ZST i ZSR CKP ex aequo I miejsce, II lokata przypadła w udziale uczniom ZSO w Turku. W przypadku nieco młodszej młodzieży, projekt domu autorstwa uczniów Gimnazjum w Słodkowie został oceniony wyżej, niż praca gimnazjalistów z Przykony. W konkursie na ulotkę triumfowały: Weronika Głodowska (Gimnazjum nr 1 w Turku) i Dominika Wolf (Gimnazjum w Słodkowie) – ex aequo I miejsce, Agnieszka Płóciennik (Gimnazjum nr 2 w Turku) i Kinga Czekała (Gimnazjum w Przykonie) – równorzędne II miejsca.

Konkurs zwieńczono rozdaniem nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe, ale przecież dzięki poszerzeniu swej wiedzy ekologicznej wszyscy mogli czuć się wygrani.

reklama

AW

Podobne artykuły

XVI Sesja Rady Powiatu Tureckiego - przyjęto...

XVI Sesja Rady Powiatu Tureckiego - przyjęto budżet...

2 st.
Komunikat Starostwa Powiatowego w sprawie...

Komunikat Starostwa Powiatowego w sprawie...

13-12-2019
Konkurs

Konkurs "Ekologiczny karmnik przyjazny ptakom"...

25-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama