niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

8°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Zagrobelny, teatry i obchody czyli majówka A.D. 2013

Zagrobelny, teatry i obchody czyli majówka A.D. 2013 - Źródło: wikipedia.org / Rzober89 oraz M.Derucki
Źródło: wikipedia.org / Rzober89 oraz M.Derucki 

Święto Pracy, 9. rocznica wstąpienia Polski do UE, Święto Flagi Państwowej, 222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – w przeciągu kilku najbliższych dni zdecydowanie będzie co celebrować. Na mieszkańców Turku i okolic czeka w czasie długiego weekendu wiele atrakcji.

Już w dniu 1 maja w naszym mieście odbędzie się kolejna edycja imprezy "Europa bez granic. Przystanek Turek". W czasie wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 15:00 na terenie OSiR-u, przed lokalną publicznością wystąpią m.in. muzycy Kapeli Podwórkowej Średzioki, Matteo Mazzucca, Big Band Turek i laureaci 9. Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej. Dla najmłodszych przygotowano takie atrakcje, jak zjeżdżalnia, skakaniec, trampolina, ciuchcia, karuzela, autodrom, rowery czterokołowe itd., a wszyscy będą mogli się posilić, odwiedzając stoiska gastronomiczne. Gwiazdą wieczoru będzie jeden z najpopularniejszych obecnie polskich wokalistów – Łukasz Zagrobelny.

reklama

Także w dniu 1 maja w Turku odbędą się obchody Święta Pracy, na które zapraszają członkowie OPZZ, SLD i TSM. W programie uroczystości: wiec 1-majowy na parkingu przed Klubem ,,Barbórka", okolicznościowe przemówienia, złożenie kwiatów przed Pomnikiem Ofiar Wojny, a także festyn i loteria fantowa. Początek wydarzenia o godz. 10:00.

Czwartek przyniesie z sobą Święto Flagi. Także wtedy odbędą się stosowne uroczystości. O godz. 11.45 uczestnicy obchodów wyruszą sprzed Domu Strażaka na Plac Wojska Polskiego, gdzie nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt. O godz. 12.30 w kościele NSPJ odprawiona zostanie msza św. w intencji strażaków i ich rodzin.

W dniu 3 maja w Turku odbędą się obchody 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja (msza św. w intencji Ojczyzny Kościół NSPJ o godz. 10:00, uroczystości w Parku im. Konstytucji 3 Maja,  uroczysta sesja połączonych rad: Rady Powiatu Tureckiego, Rady Miejskiej Turku i Rady Gminy Turek itd.), ale nie tylko. O godz. 15.30 rozpoczną się XXI Turkowskie Prezentacje Teatrów Ulicznych. Podczas „Turkostrady” na parkingach przed Klubem ,,Barbórka" i Halą widowisko- sportową podziwiać będzie można rozmaite spektakle.

reklama

Różnego rodzaju wydarzenia dla mieszkańców naszego powiatu przygotowały także poszczególne gminy. Więcej informacji na plakatach.

Opracował:AW
Źródło: serwisy internetowe miast i gmin

Podobne artykuły

Zakończenie sezonu foodtruckowego w Turku....

Zakończenie sezonu foodtruckowego w Turku. Smaczne...

14-09-2020
1 Maja obchody Święta Ludzi Pracy w Turku....

1 Maja obchody Święta Ludzi Pracy w Turku. Lewica...

01-05-2019
Już za tydzień 1-Maja Święto Ludzi Pracy. SLD...

Już za tydzień 1-Maja Święto Ludzi Pracy. SLD...

24-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama