niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Snuli historie w muzealnych salach

Snuli historie w muzealnych salach
 

W dniach 10-11 maja 2013r. w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera miało miejsce kolejne spotkanie z serii "Opowiadanie świata".

Piątek był dniem zajęć plastycznych dla młodszych dzieci i rodziców. Podczas zajęć zostały przytoczone dwie opowieści pt. „O chłopcu, który rysował smoki” i „Nonny i smoki”. Opowiadanie to wzbudziło duże zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, ale także z zaciekawieniem wysłuchali także rodzice. Po zakończeniu pierwszej części spotkania, uczestnicy opowiadania wraz z panią Joanną Chalecką – Kuraszyk, przystąpiły do prac rękodzielniczych. Starsze dzieci mogły techniką druku odzwierciedlić historię wcześniej usłyszaną, natomiast młodsze pociechy przeniosły się na krużganki malując pastelami smoki. W wyniku wspólnej pracy powstały przepiękne kolorowe dzieła ze świata baśni.

reklama

Sobota natomiast była dniem warsztatów tym razem dla młodzieży i dorosłych. Dorośli również zostali przeniesieni w magiczny świat opowieści przez p. Annę Wojciechowską, która na warsztatach tworzenia biżuterii opowiedziała historię pt. „Magiczny żakard”, Opowieść ta zainspirowała młodzież i dorosłych do własnoręcznego wyrobu biżuterii. W wyniku prac uczestnicy opowiadania wykonali piękne broszki.

W tym samym czasie druga grupa wzięła udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez Pana Roberta Jaworskiego. Podczas zajęć, osoby uczestniczące zapoznały się z opowieścią "O regalińskim wodniku”. Całej przypowieści towarzyszyła muzyka ilustrująca tę historię. 

materiał prasowy Muzeum Miasta Turku

2
3

Podobne artykuły

Sześć cennych kartonów spod ręki mistrza....

Sześć cennych kartonów spod ręki mistrza. Ruszają...

11 maj.
W Potworowie porozmawiają o problemach polskiej...

W Potworowie porozmawiają o problemach polskiej wsi....

31 mrz.
Powiat Turecki na III Ogólnopolskim Święcie...

Powiat Turecki na III Ogólnopolskim Święcie...

15-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama