sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

21°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Snuli historie w muzealnych salach

Snuli historie w muzealnych salach
 

W dniach 10-11 maja 2013r. w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera miało miejsce kolejne spotkanie z serii "Opowiadanie świata".

Piątek był dniem zajęć plastycznych dla młodszych dzieci i rodziców. Podczas zajęć zostały przytoczone dwie opowieści pt. „O chłopcu, który rysował smoki” i „Nonny i smoki”. Opowiadanie to wzbudziło duże zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, ale także z zaciekawieniem wysłuchali także rodzice. Po zakończeniu pierwszej części spotkania, uczestnicy opowiadania wraz z panią Joanną Chalecką – Kuraszyk, przystąpiły do prac rękodzielniczych. Starsze dzieci mogły techniką druku odzwierciedlić historię wcześniej usłyszaną, natomiast młodsze pociechy przeniosły się na krużganki malując pastelami smoki. W wyniku wspólnej pracy powstały przepiękne kolorowe dzieła ze świata baśni.

reklama

Sobota natomiast była dniem warsztatów tym razem dla młodzieży i dorosłych. Dorośli również zostali przeniesieni w magiczny świat opowieści przez p. Annę Wojciechowską, która na warsztatach tworzenia biżuterii opowiedziała historię pt. „Magiczny żakard”, Opowieść ta zainspirowała młodzież i dorosłych do własnoręcznego wyrobu biżuterii. W wyniku prac uczestnicy opowiadania wykonali piękne broszki.

W tym samym czasie druga grupa wzięła udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez Pana Roberta Jaworskiego. Podczas zajęć, osoby uczestniczące zapoznały się z opowieścią "O regalińskim wodniku”. Całej przypowieści towarzyszyła muzyka ilustrująca tę historię. 

materiał prasowy Muzeum Miasta Turku

Podobne artykuły

Powiat Turecki na III Ogólnopolskim Święcie...

Powiat Turecki na III Ogólnopolskim Święcie...

15-09-2020
Strażacy dla wielkopolskiej wsi

Strażacy dla wielkopolskiej wsi

06-03-2019
Dwunaste spotkanie z mistrzem Mehofferem

Dwunaste spotkanie z mistrzem Mehofferem

13-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama