wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Dofinansowanie na usuwanie azbestu

Dofinansowanie na usuwanie azbestu
 

Zarząd Powiatu Tureckiego podjął uchwałę zatwierdzającą regulamin finansowania przedsięwzięcia pn. „Plan usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z Powiatu Tureckiego”. Wnioski można składać od 3 czerwca br. w urzędach gmin na terenie powiatu.

Program usuwania azbestu ma na celu doprowadzenie do stopniowej eliminacji wyrobów zawierających azbest z naszego otoczenia oraz ich bezpieczne i prawidłowe unieszkodliwienie. Podobnie jak w latach ubiegłych powiat zamierza udzielić pomocy osobom decydującym się na usunięcie elementów zawierających azbest z budynków.

reklama

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy muszą spełniać następujące warunki:

  • posiadać tytuł prawny do obiektu zlokalizowanego na terenie naszego powiatu,
  • w zależności od charakteru planowanych prac przedłożyć zgłoszenie lub uzyskać pozwolenie na budowę od Starosty Tureckiego, jako organu administracji architektoniczno-budowlanej,
  • przedłożyć wypełniony wniosek do miejscowego Urzędu Gminy.

Wnioski można składać w terminie od 3 czerwca 2013 r. do 15 września 2013 roku. W ramach programu finansujemy 100% kosztów demontażu i odbioru eternitu lub 100% samego odbioru zdjętego już eternitu.

Środki na finansowanie zadania w formie dotacji, pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, budżetów gmin powiatu tureckiego: Brudzew, Dobra, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Turek, Tuliszków, miasta Turek oraz środki własne z budżetu powiatu.

reklama

materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Turku

Podobne artykuły

O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka....

O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka. Strażacy...

9 sierp.
Śmiertelny wypadek w Laskach.  Nie żyje...

Śmiertelny wypadek w Laskach. Nie żyje 24-letni...

24 lip.
Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

23 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama