sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Postępowanie ws. saneczkarza umorzone

Postępowanie ws. saneczkarza umorzone
 

Kilka miesięcy temu niezależne lokalne media zastanawiały się, czy urzędnik to "święta krowa", a powodem tychże rozważań był wybryk kierowników wydziałów Urzędu Miasta w Turku. Dziś już wiemy, jakie konsekwencje poniosła dwójka "saneczkarzy".

O sprawie pisaliśmy „na gorąco” w styczniu. Gwoli przypomnienia - jak informowała wówczas Komenda Powiatowa Policji w Turku, w nocy z 18 na 19 stycznia funkcjonariusze na jednej z ulic natknęli się na siedzącą na sankach kobietę. Celem jej podróży miał być szpital, gdyż wymagała ona udzielenia pomocy medycznej. Policjanci przyłapali na zachowaniu niezgodnym z prawem jej uczynnego znajomego, który pozostawił sanki oraz swą koleżankę i udał się jednak po auto. Gdy ok. godz. 2:20 zjawił się na ul. Słowackiego, został zatrzymany. Delikwent był nietrzeźwy, a dobitnie świadczył o tym osiągnięty przez niego wynik 0,65 mg/l czyli ok. 1,3 promila alkoholu w organizmie. Pijany trafił do aresztu. Kobieta będąca także w stanie po spożyciu alkoholu faktycznie trafiła do SP ZOZ w Turku. Jej obrażenia okazały się jednak niegroźne.

reklama

Jaki finał ma całe to zamieszanie? Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie - Marek Kasprzak, wspomniany mężczyzna wprawdzie usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, ale sąd umorzył postępowanie warunkowo na okres 12 miesięcy. Wynika z tego, że jeśli w ciągu roku ów "saneczkarz" wejdzie w konflikt z prawem, jego sprawa wróci na wokandę. Ponadto bohater styczniowego skandalu będzie musiał zapłacić 2 000 zł na cele społeczne. Mężczyźnie zatrzymano również prawo jazdy na okres jednego roku.

Wspomniany delikwent wciąż jest pracownikiem Urzędu Miejskiego w Turku, podobnie jak jego koleżanka, którą tak uczynnie ciągnął w styczniową noc na sankach.

AW

reklama

 

Podobne artykuły

Czy będą parkomaty w Turku?

Czy będą parkomaty w Turku?

16-01-2019
Umowa na odwiert wód termalnych podpisana

Umowa na odwiert wód termalnych podpisana

21-12-2018
Miłośnicy dawnych pojazdów zajechali na Kaliską

Miłośnicy dawnych pojazdów zajechali na Kaliską

29-07-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama