sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Ile starostwo wydało na Gazetę Turkowską?

Ile starostwo wydało na Gazetę Turkowską?
 

Dopiero po 3 latach docierają do nas informacje na temat kosztów, jakie Starostwo Powiatowe ponosiło w związku z wydawaniem bezpłatnego biuletynu samorządowego „Gazeta Turkowska”. .

Gazeta Turkowska była bezpłatnym informatorem samorządowym powiatu tureckiego oraz miasta Turek. Pierwszy numer GT ukazał w dniu 8 stycznia 2010 r., wspólnym nakładem Urzędy Miasta i Starostwa Powiatowego.

reklama

Przez cały rok 2010, jeszcze za rządów Ryszarda Bartosika, wydano 21 numerów GT, za łączną kwotę 23 790 zł. Każdorazowo starostwo płaciło 1132 zł za swoją część nakładu, który wynosił 1250 szt.

Po objęciu władzy w powiecie przez Dariusza Młynarczyka, wydawanie Gazety Turkowskiej zostało wstrzymane. Mieście rozpoczęto nowy projekt – Głos Turku - którego samodzielnym wydawcą był Urząd Miejski.

Jednocześnie Starostwo Powiatowe korzystało z usług medialnych agencji public relation Media-Kon Łukasza Maciejewskiego, który był głównym redaktorem zarówno Gazety Turkowskiej, a później Głosu Turku. Łączne koszty poniesione z tego tytułu to 33 tys. zł (w roku 2010 wystawiono 12 faktur, a w 2009 roku – 4 faktury).

reklama

Utrzymywanie "publicznych relacji" z obywatelami kosztowało starostę Ryszarda Bartosika (albo samych obywateli) 56 790 zł. Póki co nie znana jest kwota, jaką dodawał to GT Urząd Miejski w Turku.

MD

Podobne artykuły

Czy będą parkomaty w Turku?

Czy będą parkomaty w Turku?

16-01-2019
Umowa na odwiert wód termalnych podpisana

Umowa na odwiert wód termalnych podpisana

21-12-2018
Miłośnicy dawnych pojazdów zajechali na Kaliską

Miłośnicy dawnych pojazdów zajechali na Kaliską

29-07-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama