czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Konin: Juwenalia 2015 ‒ Udane!

Konin: Juwenalia 2015 ‒ Udane! - foto: materiał prasowy PWSZ w Koninie
foto: materiał prasowy PWSZ w Koninie 

W oczekiwane i nieoczekiwane atrakcje obfitowały Juwenalia PWSZ 2015. Była więc muzyka, kabaret, konkursy, nagrody, a nawet życiowe decyzje i łzy szczęścia. Wszystko na scenie i w światłach jupiterów konińskiego amfiteatru.

Tegorocznym juwenaliom dopisało w zasadzie wszystko. Była pogoda, co jest ważne, gdy imprezy odbywają się „pod chmurką”. Dopisali też studenci i publiczność z miasta, choć początkowo w piątkowy wieczór widownia była pustawa. Później jednak klubowe hity (DJ VViniks & Bully, DJ Jagoda, DJ HighBeat, DJ Jackob Roenald) ściągnęły tłumy i nikt nie miał powodów do narzekania.

reklama

W sobotę odbyła się niezbędna część juwenaliów, czyli przekazanie władzy. Józef Nowicki, prezydent Konina, oddał na czas studenckiego święta klucze do bram miasta, a dr Jerzy Jasiński, prorektor, w imieniu prof. Mirosława Pawlaka, rektora, zdał klucze do uczelni. Potem była już tylko zabawa.

Wszystkie koncerty prowadzili członkowie znanego kabaretu „Formacja Chatelet”, Michał Pałubski i Adam Małczyk. Zagrali: 4 a.m., Simply Heroes, Koniec Świata i Luxtorpeda. To podczas jego występu jeden z mieszkańców Konina oświadczył się ze sceny swojej dziewczynie, nie tylko oficjalnie, ale i tradycyjnie, czyli na kolanach z pierścionkiem. Zaskoczona i szczęśliwa wybranka przy pełnej widowni powiedziała – „tak”. Dla nich to będą juwenalia, które zapamiętają na całe życie.

Na zakończenie wystąpił zespół Akurat.

reklama

Juwenaliom towarzyszyły i inne imprezy. Na parkingu przed amfiteatrem Komenda Miejska Policji w Koninie przygotowała akcję „Wietrzenie szafy nowym startem dla Monaru, gdzie za drobne pieniądze można było kupić, wymienić lub sprzedać ubrania, buty i dodatki i tym samym wesprzeć Monar. Natomiast HDK PCK zorganizowało specjalny krwiobus, w którym ochotnicy oddali 9 litrów krwi.

Z okazji juwenaliów członkowie studenckich kół naukowych z PWSZ przygotowali również atrakcje dla najmłodszych. W Centrum Handlowym Ferio, sobotę od godziny 12-tej do 16-tej, dzieciaki uczestniczyły w eksperymentach, zawodach sportowych, pokazach samoobrony i innych.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie naszego święta.

aria

Podobne artykuły

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17 czerw.
Subregion koniński po erze węgla. Co dalej?

Subregion koniński po erze węgla. Co dalej?

29-05-2018
Wiśniewski i Sochacki nagrodzeni za...

Wiśniewski i Sochacki nagrodzeni za propagowanie...

18-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama