wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Współpraca ZSR CKP i CLAAS zacieśnia się. Młodzież pozna najnowsze rozwiązania

Współpraca ZSR CKP i CLAAS zacieśnia się. Młodzież pozna najnowsze rozwiązania
 

W ZSR CKP w Kaczkach Średnich kształci się młodzież, chcąca pracować np. w gastronomii, służbach mundurowych, spedycji, ale wiadomo doskonale, jak silny jest rolniczy „rodowód” tejże palcówki edukacyjnej. Właśnie po to, by edukacja nastolatków wiążących przyszłość z rolnictwem była na jak najwyższym poziomie, dyrekcja szkoły i władze powiatu zamierzają m.in. prowadzić kooperację ze znaną firmą CLAAS. – Warto podpatrywać rozwiązania najlepszych na świecie – mówi dyrektor Świerk. Wszystko po to, by wkrótce młodzi ludzie mogli czerpać z korzyści rozwiązań z zakresu edukacji w obrębie maszyn rolniczych oraz szeroko pojętego systemu rolnictwa precyzyjnego, którego firma CLAAS jest pionierem.

By współpraca mogła przebiegać jak najlepiej, nasza delegacja wybrała się do Niemiec. W podróż do głównej siedziby firmy CLAAS udali się dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich – Krzysztof Świerk oraz członek Zarządu Powiatu Tureckiego – Krzysztof Przygoński. Panom towarzyszyli Jarosław Adamczak – kierownik produktu CLAAS Polska oraz Szymon Szempliński - szef regionu Wielkopolska firmy Agrosznajder.

reklama

Celem podróży było m.in. zapoznanie się z produkcją maszyn rolniczych firmy CLAAS, które odbyło się na liniach produkcyjnych głównej fabryki firmy w miejscowości Harsewinkel, gdzie zatrudnionych jest ponad 3500 osób. – Jak wielokrotnie podkreślaliśmy Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, jego rozwój oraz kształcenie młodych ludzi w oparciu o najlepsze rozwiązania stosowane w nowoczesnym rolnictwie jest jednym z priorytetów władz powiatu – mówi Krzysztof Przygoński.

Goście z Polski mieli co oglądać. Panowie zwiedzili m.in. funkcjonujący przy fabryce Technopark. Część wystawowa pozwala z bliska zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami, stosowanymi przez firmę. Każdy gość Technoparku ma okazje zobaczyć, jak wiele zmieniło się od roku 1913 czyli od momentu powstania firmy. Nieco później przyszedł czas na wizytę we wspomnianej fabryce. To tam powstają maszyny, będące marzeniem niejednego rolnika, takie jak kombajny zbożowe Lexion, Tucano czy Avero oraz sieczkarnie polowe Jaguar.

Nowoczesne maszyny i proces ich produkcji nie były jednak tym, co najbardziej interesowało Krzysztofa Świerka i Krzysztofa Przygońskiego. Najistotniejszym punktem wizyty były odwiedziny w ClaasAcademy w Steinhagen. Skoro kluczowym pytaniem jest to, jak rozwiązania stosowane przez światowych liderów w produkcji sprzętu rolniczego pokazać uczniom, którzy swoją przyszłość wiążą z rolnictwem, to nie sposób było nie zawitać do ClaasAcademy. Miejsca, którego zadaniem jest szkolenie, w którym kształcą się m.in. przyszli oraz obecni serwisanci i przedstawiciele handlowi firmy CLAAS.

reklama

Wyjazd do Niemiec był doskonałym sposobem na to, by przekonać się dokładnie, w jakich warunkach kształcą się specjaliści firmy CLAAS oraz jakie wyposażenie jest konieczne do celów szkoleniowych. – Knowhow firmy CLAAS w obszarze kształcenia w zakresie nowoczesnych technologii stosowanych w produkcji rolniczej, takich jak precyzyjne rolnictwo jest ogromne i warte uwagi. Warto podpatrywać rozwiązania najlepszych na świecie – wyjaśnia dyrektor Świerk.

Rzecz jasna wyprawa do Niemiec to dopiero początek zacieśniania współpracy ZSR CKP z uznanym producentem sprzętu rolniczego. – Wizyta w Harsewinkel jest początkiem kooperacji pomiędzy ZSR CKP Kaczki Średnie a firmą CLAAS Polska. W ramach tej kooperacji partnerzy zamierzają współpracować w obszarze kształcenia młodzieży oraz osób dorosłych w nowoczesnych technologiach tj. precyzyjne rolnictwo, którego firma CLAAS jest prekursorem oraz światowym liderem na rynku maszyn rolniczych – informuje dyrektor Świerk.

Opracował: AW

Podobne artykuły

Tuliszków: IV Internarionaler Judo Mazda Cup 2018

Tuliszków: IV Internarionaler Judo Mazda Cup 2018

05-09-2018
Tuliszków: Policjanci odzyskali BMW warte 400...

Tuliszków: Policjanci odzyskali BMW warte 400 000 zł

23-08-2018
Chodnik w Kaczkach Średnich gotowy!

Chodnik w Kaczkach Średnich gotowy!

17-07-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama