poniedziałek 24 września 2018

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Pęknięcie w PSL. Przygoński rezygnuje z członkostwa w Zarządzie Powiatu

Pęknięcie w PSL. Przygoński rezygnuje z członkostwa w Zarządzie Powiatu - foto: A. Wszędybył
foto: A. WszędybyłRadny Krzysztof Przygoński oraz starosta Mariusz Seńko na konferecji PSL, 2016 r. 

W miniony poniedziałek (30 października) Krzysztof Przygoński (PSL) zrezygnował z członkostwa Zarządzie Powiatu Tureckiego. Jednym z powodów jego decyzji jest, wg Przygońskiego, niedemokratyczna forma w jakiej w PSL zadecydowano o przekazaniu budynku po Domu Dziecka na rzecz utworzenia batalionu WOT w Turku.

Choć z niecierpliwością każdy spoglądał na innego peeselowskiego członka Zarządu Powiatu Tureckiego, Krzysztof Przygoński okazał się pierwszym, który opuścił organ wykonawczy samorządu powiatowego, przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Jaki był powód jego decyzji?

reklama

Jak mówi naszej redakcji radny Krzysztof Przygoński, to nie za sprawą przekazania powiatowej nieruchomości na rzecz utworzenia batalionu WOT zdecydował się opuścić zarząd. - Ta kropla tylko przelała czarę goryczy – mówi Przygoński podkreślając, że nie o przekazanie Domu Dziecka chodzi, lecz o formę w jakiej do tego doszło.

Radny Przygoński uważa, że gdyby członkowie PSL mieli szansę na wcześniejszą dyskusję we własnym gronie o przekazaniu nieruchomości, być może głosowanie na sesji Rady Powiatu Tureckiego wyglądałoby inaczej. Według radnego decyzję w PSL o przekazaniu Domu Dziecka podjęto jednoosobowo.

Ponadto były członek zarządu stwierdził, że często był niedoinformowany w sytuacji samorządu powiatowego. Tak miało być m.in. w sprawach dotyczących szpitala. - Nie chcę robić za „sztukę” w Zarządzie Powiatu Tureckiego – argumentuje swoją rezygnację Krzysztof Przygoński.

md

Podobne artykuły

Turek: 40 mln na siedzibę WOT? Takie są szacunki

Turek: 40 mln na siedzibę WOT? Takie są szacunki

31 sierp.
Brudzew: Radny Budynek chce do WOT.

Brudzew: Radny Budynek chce do WOT. "502 zł to...

23 sierp.
Chodnik w Kaczkach Średnich gotowy!

Chodnik w Kaczkach Średnich gotowy!

17 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama