środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pęknięcie w PSL. Przygoński rezygnuje z członkostwa w Zarządzie Powiatu

Pęknięcie w PSL. Przygoński rezygnuje z członkostwa w Zarządzie Powiatu - foto: A. Wszędybył
foto: A. WszędybyłRadny Krzysztof Przygoński oraz starosta Mariusz Seńko na konferecji PSL, 2016 r. 

W miniony poniedziałek (30 października) Krzysztof Przygoński (PSL) zrezygnował z członkostwa Zarządzie Powiatu Tureckiego. Jednym z powodów jego decyzji jest, wg Przygońskiego, niedemokratyczna forma w jakiej w PSL zadecydowano o przekazaniu budynku po Domu Dziecka na rzecz utworzenia batalionu WOT w Turku.

Choć z niecierpliwością każdy spoglądał na innego peeselowskiego członka Zarządu Powiatu Tureckiego, Krzysztof Przygoński okazał się pierwszym, który opuścił organ wykonawczy samorządu powiatowego, przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Jaki był powód jego decyzji?

reklama

Jak mówi naszej redakcji radny Krzysztof Przygoński, to nie za sprawą przekazania powiatowej nieruchomości na rzecz utworzenia batalionu WOT zdecydował się opuścić zarząd. - Ta kropla tylko przelała czarę goryczy – mówi Przygoński podkreślając, że nie o przekazanie Domu Dziecka chodzi, lecz o formę w jakiej do tego doszło.

Radny Przygoński uważa, że gdyby członkowie PSL mieli szansę na wcześniejszą dyskusję we własnym gronie o przekazaniu nieruchomości, być może głosowanie na sesji Rady Powiatu Tureckiego wyglądałoby inaczej. Według radnego decyzję w PSL o przekazaniu Domu Dziecka podjęto jednoosobowo.

Ponadto były członek zarządu stwierdził, że często był niedoinformowany w sytuacji samorządu powiatowego. Tak miało być m.in. w sprawach dotyczących szpitala. - Nie chcę robić za „sztukę” w Zarządzie Powiatu Tureckiego – argumentuje swoją rezygnację Krzysztof Przygoński.

md

Podobne artykuły

Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu...

Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu Tureckiego

30 czerw.
Rezygnacja dyrektora szpitala w Turku. Sobczak...

Rezygnacja dyrektora szpitala w Turku. Sobczak...

02-09-2021
Co dalej z budynkiem po Domu Dziecka? Starostwo...

Co dalej z budynkiem po Domu Dziecka? Starostwo...

24-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama