piątek 10 lipca 2020

Filipa, Sylwany, Witalisa

reklama

Siedem nowych przypadków COVID-19. Największy dotychczas wzrost zachorowań w powiecie

Siedem nowych przypadków COVID-19. Największy dotychczas wzrost zachorowań w powiecie
 

Według opublikowanej dziś tj. 29 czerwca 2020 roku aktualizacji Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu na temat stanu zagrożenia COVID-19 zarejestrowano siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie tureckim. To największy dotychczas jednorazowy wzrost zachorowań w powiecie.

Na dzień 29 czerwca WUW potwierdza 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce w tym siedem przypadków dotyczy mieszkańców naszego powiatu. Z raportu WUW dowiadujemy się, że dodatni wynik testu na SARS-CoV-2 wykazano u czterech mężczyzn w wieku 27, 44, 47 i 82 lat oraz u trzech kobiet w wieku 43, 44 i 46 lat . Zarażony 82-letni mężczyzna w przebywa w szpitalu w Turku a pozostałe osoby w izolacji domowej.

reklama

Aktualna sytuacja na terenie powiatu tureckiego w dniu 29.06.2020r. związana z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 podana przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Turku :
- Liczba osób objętych kwarantanną: 319
- Liczba osób hospitalizowanych: 8
- Liczba osób objętych izolacją domową: 15
- Liczba osób z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 ogółem: 24
- Liczba osób wyleczonych: 7

Wg porannego raportu WUW w Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2643 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 175 osoby zmarły, a 1972 wyzdrowiało. Hospitalizacji podlega 96 osób, 3632 jest w kwarantannie a wobec 135 nadzór epidemiologiczny.

Podobne artykuły

Trzy nowe zakażenia koronawirusem w powiecie...

Trzy nowe zakażenia koronawirusem w powiecie tureckim.

z dzisiaj
Dziesięć nowych zakażeń koronawirusem...

Dziesięć nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w...

z wczoraj
Bilans testów w Malanowie: pobrano 3913 wymazy,...

Bilans testów w Malanowie: pobrano 3913 wymazy, w...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama