piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Trzecia ofiara koronawirusa w powiecie tureckim. Są też nowe zakażenia

Trzecia ofiara koronawirusa w powiecie tureckim. Są też nowe zakażenia - fot. Powiat Turecki
fot. Powiat Turecki 

Według opublikowanej dziś, tj. 12 lipca 2020 roku aktualizacji Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu na temat stanu zagrożenia COVID-19 zarejestrowano 94 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Zmarła mieszkanka powiatu tureckiego.

Na dzień 12 lipca WUW potwierdza 94 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce, w tym dwa przypadki dotyczą mieszkańców naszego powiatu. Z raportu WUW dowiadujemy się, że dodatni wynik testu na SARS-CoV-2 wykazano u kobiety w wieku 69 lat hospitalizowanej w szpitalu w Poznaniu oraz u kobiety w wieku 71 lat hositalizowanej w szpitalu w Koninie.

reklama

Wg informacji potwierdzonej przez WUW wspomnaina 69-letnia mieszkanka powiatu przebywająca dotychczas w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu zmarła. To trzecia już ofiara koronawirusa z naszego powiatu. Dwa poprzednie zgony dotyczyły ponad osiemdziesięcioletnich mężczyzn. Aktualnie na dzień 12 lipca są zarażone 163 osoby z powiatu tureckiego.

Sytuacja na terenie powiatu tureckiego w dniu 11.07.2020r. Wg PSSE Turek związana z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19: 
- Liczba osób objętych kwarantanną: 451
- Liczba osób hospitalizowanych: 12
- Liczba osób w izolatorium: 2
- Liczba osób objętych izolacją domową: 140
- Liczba osób z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 ogółem: 162
- Liczba osób wyleczonych: 10
- Liczba zgonów: 2

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3230 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 185 osoby zmarły, a 2262 wyzdrowiało.

Podobne artykuły

Mobilny Punkt Szczepień już w tę sobotę w...

Mobilny Punkt Szczepień już w tę sobotę w firmie Ambro

15 wrz.
Gmina Władysławów wśród liderów szczepień w...

Gmina Władysławów wśród liderów szczepień w powiecie...

9 wrz.
OSP Turek zaprasza na szczepienia bez rejestracji

OSP Turek zaprasza na szczepienia bez rejestracji

3 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama