czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Rajd rowerowy "Kilka sołectw - jedna gmina". Kolejna rowerowa wyprawa w gminie Tuliszków

Rajd rowerowy
 

W niedzielę 25 lipca br., miłośnicy jazdy na rowerze spotkali się na kolejnym rajdzie rowerowym z cyklu " Kilka sołectw- jedna gmina." Rowerzyści wyruszyli w trasę liczącą 20 km, która zakończyła się  tym razem w Grzymiszewie. Proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zaprosił rowerzystów do kościoła, gdzie wszyscy wspólnie odmówili modlitwę do św. Krzysztofa, patrona kierowców, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Następnie poświecił rowery, na których rowerzyści dotarli do Grzymiszewa. Na placu przy remizie strażackiej odbyło się podsumowanie rajdu. Na uczestników czekał poczęstunek i wiele ciekawych atrakcji min. dmuchany zamek, gry, zabawy. Dzieci mogły usiąść w wozie strażackim, pomalować twarze i wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Sołectwo Grzymiszew i Koło Gospodyń Wiejskich w Grzymiszewie.

Organizatorami integracyjnego rajdu rowerowego byli: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kobiety Gospodarne w Gadowskich Holendrach, Sołectwo Sarbicko, Koło Gospodyń Wiejskich w Grzymiszewie, Sołectwo Grzymiszew oraz Gmina i Miasto Tuliszków.

reklama

Rajd rowerowy  „ Kilka sołectw– jedna gmina” dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii  w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”

Już dziś organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnym rajdzie rowerowym, który odbędzie się 8 sierpnia 2021r. Tym razem rowerzyści pokonają trasę z Gadowskich Holendrów do miejscowości Ruda.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Weekend dla dwojga. Podpowiadamy, gdzie wybrać...

Weekend dla dwojga. Podpowiadamy, gdzie wybrać się z...

6 wrz.
Sołectwo Grabieniec bawiło się na Pikniku...

Sołectwo Grabieniec bawiło się na Pikniku Rodzinnym

23 sierp.
Piknik Strażacki

Piknik Strażacki "Wakacje z druhami" w OSP Międzylesie

23 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama