Referendum odwoławcze RM w Tuliszkowie już w niedzielę!

sobota 07 grudnia 2019

Agaty, Dalii, Sobiesława

reklama

Brudzew: Spotkanie opłatkowe druhów

Brudzew: Spotkanie opłatkowe druhów - Źródło: www.brudzew.pl
Źródło: www.brudzew.pl 

19 stycznia br., około godziny 17.00 w remizie OSP w Koźminie zrobiło się bardzo tłoczno za sprawą opłatkowo-noworocznego spotkania zorganizowanego przez Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Turku, Wójta gminy Brudzew oraz OSP w Koźminie.

Spotkanie rozpoczął Prezes OP ZOSP RP – Pan Zbigniew Gradecki. Przywitał on wszystkich zebranych oraz dokonał podsumowania ubiegłorocznej działalności strażaków ochotników. Druhowie są coraz lepiej przygotowani do ochrony przeciwpożarowej – szczególnie ci z Krajowego Rejestru Ratowniczo-Gaśniczego. Prezes Gradecki podkreślił także fakt, że dzięki wsparciu finansowemu ze strony władz udało się zakupić samochody pożarnicze i umundurowanie.

reklama

Głos zabrał także Starosta Powiatu Tureckiego – Pan Zbigniew Bartosik. Złożył on wszystkim druhom serdeczne życzenia a także obiecał wspierać finansowo przedsięwzięcia, organizowane w ciągu roku przez druhów.

Na tym przemówienia się nie skończyły. Wójt Gminy Brudzew – Pan Cezary Krasowski również złożył druhom serdeczne życzenia noworoczne oraz dodał aby 2012 rok przyniósł jak najmniej wyjazdów do zdarzeń.

Następnie kapelan strażaków, ksiądz Antoni Janicki wraz z proboszczem parafii Janiszew, Zbigniewem Jałoszyński odmówili modlitwę, po której strażacka rodzina podzieliła się opłatkiem.

reklama

Prezes ZOG ZOSP w Brudzewie – Pan Romuald Rumiejowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Koźminie – Pani Krystyna Sznycer opowiedzieli o historii koźmińskiej jednostki OSP oraz o jej prężnej współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich i miejscową społecznością.

Po części oficjalnej gospodarze uroczystości zaprosili wszystkich na poczęstunek. Przy wspólnym stole zebrani mieli okazje do rozmów i wymiany doświadczenia.

Źródło: www.brudzew.pl

Podobne artykuły

Pierwszy w Turku Marsz dla Życia i Rodziny...

Pierwszy w Turku Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł...

16 czerw.
Udając księdza chce wybudować klasztor. Kuria...

Udając księdza chce wybudować klasztor. Kuria...

27 lt.
Władysławów: Biorą 500+, kupią działki za 50%...

Władysławów: Biorą 500+, kupią działki za 50% ceny....

07-11-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama