niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Postępowanie ws. Orlika idzie jak po grudzie

Postępowanie ws. Orlika idzie jak po grudzie - Źródło: sxc.hu / Jason Morrison
Źródło: sxc.hu / Jason Morrison 

Teoretycznie powstanie kompleksu Moje Boisko „Orlik 2012” we Władysławie miało być powodem do radości dla lokalnej społeczności, tymczasem dla kilku osób stało się źródłem poważnych kłopotów. Także teoretycznie w środę w Sądzie Rejonowym w Turku mogł zostać wreszcie otwarty przewód sądowy w tej sprawie, jednak po raz kolejny do tego nie doszło.

Gwoli przypomnienia - sprawa mogła mieć swój początek już w dniach 20-21 lutego, ale tak się rzecz jasna nie stało, gdyż nie mógł w niej uczestniczyć Krzysztof Z. Kolejny termin został wyznaczony na marzec, ale i w tym przypadku zamierzenia owe nie przełożyły się na realne działania. Czemu postępowanie nie „ruszyło z kopyta” w dniu 17 kwietnia? Jak wskazuje rzecznik Sądu Okręgowego w Koninie, a zarazem Sądu Rejonowego w Turku Robert Rafał Kwieciński, stosowne zwolnienie lekarskie przedstawił jeden z trzech oskarżonych - Andrzej G. Należy jednak dodać, że osobę tę przebada niebawem biegły medycyny sądowej.

Jak pamiętają nasi Czytelnicy, zdaniem Prokuratury Okręgowej w Koninie realizacja inwestycji, jaką była budowa kompleksu Moje Boisko „Orlik” 2012 we Władysławowie, naraziła tę gminę na straty w wysokości ok. 309 tys. zł. W związku z tym prokuratura postawiła zarzuty trzem osobom – inspektorowi nadzoru, kierownikowi budowy oraz włodarzowi wspomnianego samorządu.

AW

Podobne artykuły

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

26-11-2020
Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia....

Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia. Pracownik...

23-10-2020
Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek...

Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek wyskoczył z...

20-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama