piątek 26 kwietnia 2024

Marii, Marzeny, Ryszarda

Karate: Mistrzostwa Polski PFKK

W dniu 24 marca 2012 roku w malowniczo położonym kompleksie sportowym w Nowej Rudzie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów PFKK. Na starcie stanęło ponad 160 zawodników z 45 klubów z ternu całej Polski.

Turkowska reprezentacja Klubu Sportów i Sztuk Walk zdobyła 3 brązowe medale, które wywalczyli Karolina, Bocian, Paulina Sobieracka i Rafał Gębalski. Nie powidło się tym razem Danielowi Pakule i Kamilowi Więcławkowi oraz Angelice Graczyk, którzy trafili na bardzo doświadczonych i utytułowanych zawodników i swoje pojedynki przegrali wynikiem 3:2. Kierownikiem drużyny był sensei Sebastian Szewczyk 2 dan (sędzia boczny), a w elitarnej grupie sędziów prowadzących walki na macie znalazł się Dariusz Jasiakiewicz 4 dan. Mistrzostwa były również eliminacjami do Mistrzostw Europy w Antwerpii.

Sędzią głównym był shihan Bogusław Jeremicz 5 dan PFKK, który nadzorował i koordynował pracę ośmiu pięciu osobowych składów sędziowskich. Walki stały na bardzo wysokim poziomie i były bardzo widowiskowe oraz wyrównane, co w konsekwencji powodowało, że sędziowie zmuszeni byli zarządzić dodatkowe dogrywki lub o zwycięstwie po trzech regulaminowych dogrywkach decydowała różnica wagowa.