sobota 27 kwietnia 2024

Sergiusza, Teofila, Zyty

Wygrany sparing z GKS-em Bełchatów

W rozegranym przedwczoraj drugim sparingu podczas okresu przygotowawczego Tur Turek wygrał z występującym w Ekstraklasie GKS-em Bełchatów 2:1. Bramki dla Tura zdobyli Tomasz Kowalski i Kamil Wenger. Honorową bramkę dla bełchatowian w drugiej połowie strzałem z rzutu wolnego zdobył Mikołaj Grzelak.

W naszym zespole oprócz testowanych już od dłuższego czasu Artura Bogusza, Marcela Kotwicy, Sebastiana Chłodnickiego, Łukasza Chojeckiego i Jakuba Antosika wystąpili kolejni nowi zawodnicy. W pierwszej połowie na lewej pomocy wystąpił 22-letni Tomasz Syska, który w ostatnim sezonie w barwach Sparty Brodnica (III liga) zagrał w 25 meczach i zdobył 1 gola. Po przerwie na lewej stronie defensywy grał syn trenera Tura - Jakub Szarpak (19 lat), ostatnio grający w UKS SMS Łódź. Na środku obrony zaś jego rówieśnik - Marcin Kabziński.

Kolejny sparing turkowianie rozegrają w najbliższą sobotę w Zgierzu. Przeciwnikiem będzie Sokół Aleksandrów Łódzki.

GKS Bełchatów - Tur Turek 1:2 (0:2)
Grzelak - Kowalski, Wenger

Tur: (I połowa) Kołba - Bogusz, Książek, Wenger, Kiełb - Borys, Kowalski, Kotwica, Syska - Adamiec, Gląba.
(II połowa) Kępka - Chłodnicki, Wojciechowski, Kabziński, Szarpak - Biel, Lebowski, Chojecki, Łucki - Staroń, Antosik.